Рухова активність і її показники у студентів ЗВО
Анотація
Анотація. У статті розкрито сутність і зміст понять «рухова активність», «рухова діяльність». Обґрунтовано роль рухової активності у формуванні, збереженні та зміцненні здоров’я людини. Схарактеризовано рухову активність у студентів ЗВО. Здійснено порівняння показників рухової активності та індексу фізичної активності у студентів гуманітарного факультету та факультету фізичної культури та спорту.
Ключові слова: рухова активність, індекс фізичної активності, здоров’я.
Список використаної літератури
Бабюк С. Рухова активність та її вплив на фізичний та психічний розвиток дітей старшого дошкільного віку у підготовці до навчання. Молода спортивна наука України. К.: Освіта, 2004. Вип. 8. С. 10–14.
Булич Э. Г. Муравов И. В. Здоровье человека. Биологическая основа жизнедеятельности и двигательная активность в ее стимуляции. Киев, 2003. 424 с.
Венглярський Г., Третяков П., Васильченко С. Рухова активність як стимулятор розвитку дитячого організму. Зб. наук. праць. 2002. Вип. 1. С. 2–24.
Гаркуша С. В., Хольченкова Н. М., Воєділова О. М., Гаркуша В. В. Філогенетичні передумови та онтогенетичні чинники раціоналізації рухової активності дітей і молоді. Гуманітарний вісник ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2017. Полтава: ПолтНТУ. Вип. 5. С. 78–88.
Дубогай О. Фізкультура як складова здоров'я та успішного навчання дитини. Київ: Основа, 2006. 126 с.
Круцевич Т. Ю. Методи дослідження індивідуального здоров’я дітей та підлітків у процесі фізичного виховання. Київ, 1999. 230 с.
Насадюк І. Рухова активність студентів. Педагогіка, психологія та медично-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. Харків, 2003. Вип. 7. С. 37–41.
Рибковський А. Г., Канішевський С. М. Системна організація рухової активності людини. 2003. 436 с.
Юрченко Ю. Рухова активність як чинник, що визначає здоров'я людини. Молода спортивна наука України. 2006. Вип. 10. С. 57–62.