УЧАСТЬ ДЕРЖАВИ В КУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСАХ: ДОСВІД США І УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2018.148065Ключові слова:
Культурна політика, експертні ради, державна підтримка, гуманітарний простір, Український культурний фондАнотація
Мета роботи – аналіз основних принципів і механізмів участі держави в регулюванні культурної політики США. Особлива увага звертається на досвід діяльності Національного фонду мистецтв і гуманітарних наук. Описуються перші етапи становлення подібних структур в Україні. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналітичного, аксіологічного і культурно-порівняльного методів у вивченні змістовного розуміння державної участі в культурних процесах країни, форм та мотивації її втілення. Наукова новизна полягає в обґрунтуванні ефективних моделей залучення державних інституцій США в регулювання життєдіяльності соціокультурної сфери та визначенні можливих перспектив діяльності Українського культурного фонду. Висновки. В сучасному світі культура виступає головним чинником модернізаційних перетворень та реформування країни. Духовні цінності стають могутнім фактором внутрішньої стабільності і міжнародного авторитету держави.. Українська влада визначила амбітні цілі динамічного розвитку національного культурного простору і інтеграції України у сучасний цивілізований світ, однак без участі громадянського суспільства позитивні зрушення неможливі.
Посилання
Культура в глобальном мире. Ред.-состав. Б.Ю. Сорочкин. Санкт-Петербург. Алетейя. 2005. Т. 2.
Гриценко О. А. Культура і влада. Теорія і практика культурної політики в сучасному світі. Київ : УЦКД, 2000.
Положення про Український культурний фонд // Наказ Міністерства культури України від 30.06.2017 року №612: [сайт Мінкультури України]. Режим доступу: http//195.78.68.75/mcu/control/publish/article? art-id=245257697.
Указ Президента України "Про визначення осіб до складу Наглядової ради Українського культурно-го фонду" //Указ Президента України П.Порошенка від 14 грудня 2017 року № 416/2017. Режим доступу: http:
//zakon 3.rada.gov.ua/ laws / 416 / 2017.
Міністерство культури України оголошує результати рейтингового інтернет-голосування з обрання відповідної частини Наглядової ради Українського культурного фонду. Режим доступу: http: //
78.68.75/mcu /control / publish/ article? art-id=245300992.
Прес-конференція в Укрінформі представників Міністерства культури від 7 листопада 2017 року. Режим доступу: https//www.ukr.inform.ua/rubric-culture/2339395-ukrainskiy-kulturniy-fond-poselitsa-u-misteckomu.
Sorochkin, B.Yu. (Eds.). (2005). Culture in the Global World. St. Petersburg: Aleteia, 2 [in Russian].
Hrytsenko, O. A. (2000). Culture and Power. Theory and Practice of Cultural Pollicy in the Modern World.
Kyiv: UTsKD [in Ukrainian].
Regulations on the Ukrainian Cultural Foundation. Order of the Ministry of Culture of Ukraine (2017, June 30). Retrieved from http//195.78.68.75/mcu/control/publish/article?art-id=245257697 [in Ukrainian].
Decree of the President of Ukraine "On Determination of People to the Supervisory Board of the Ukrainian Cultural Foundation" (2017, December 14). Retrieved from: http: //zakon 3.rada.gov.ua/ laws / 416 / 2017 [in Ukrainian].
The Ministry of Culture of Ukraine announces the results of the rating Internet voting on the election of the relevant part of the Supervisory Board of the Ukrainian Cultural Foundation. Retrieved from: http:// 195.78.68.75/mcu /control/publish/ article?art-id=245300992 [in Ukrainian].
A press conference of representatives of the Ministry of Culture at the Ukrinform on November 7, 2017. Retrieved from: https//www.ukr.inform.ua/rubric-culture/2339395-ukrainskiy-kulturniy-fond-poselitsa-u-misteckomu-arsenali.html/ [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.