КОНФЕРАНС СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.37.2020.221819Ключові слова:
конферанс, ведучий, конферансьє, специфіка конферансу, сольний конферанс, структура конферансу.Анотація
Метою роботи є визначення особливостей конферансу в сучасній українській естраді як невід’ємних складових видовищного мистецтва, окреслити елементи конферансу, охарактеризувати особливості структури складових конферансу. Методологія дослідження полягає в застосуванні методів, що забезпечують аналіз, дослідження творчої роботи конферансьє над сценарієм як естрадною театралізованою формою концерту. Наукова новизна дослідження полягає у розширенні уявлень про специфіку роботи конферансьє у сфері сучасної української естради. Аналіз розвитку мистецтва конферансу, його структури та характеристик дає можливість усвідомити особливості професії конферансьє в сучасному суспільстві, а також визначити перспективи її розвитку. Висновки. У результаті проведеного дослідження встановлено, що конферанс естради є особливим жанром видовищного мистецтва. Враховуючи особливості мистецтва конферансу, слід зазначити, в практиці видовищного мистецтва можна навчитися не лише правильно вибудовувати культурно-дозвіллєву концертну програму, але й професійно використовувати різноманітні вміння і навички конферансьє щодо їхньої реалізації. У контексті цієї проблематики конферансьє є тією фігурою, яка, певною мірою, відповідає за збереження загального темпоритму видовища. З’являючись на сцені між номерами концерту, він виконує компенсаторну, поєднувальну та будівну функцію всієї естрадної програми.Посилання
Ardov, B. E. (1968). Speaking genres of variety and circus. Moscow: Iskusstvo [in Russian].
Klintin, S. S. (1987). Variety: issues of theory, history and methods. Leningrad: Iskusstvo [in Russian].
Kukuruza, N. V. (2010). Host mastership. Ivano-Frankovsk [in Ukrainian].
Smirnov-Sokolskiy, N. (1976). 45 years on the stage. Moscow: Iskusstvo [in Russian].
Makarov, P. A. (Ed.). (1964). Theater encyclopedia. in 6 Volumes. Vol 3: Ketcher — Nezhdanova. Moscow: Soviet encyclopedia [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
2020-12-19
Номер
Розділ
Сценічне мистецтво
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Olekciy Starshoy
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.