ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ ЖІНОЧОГО ВОКАЛЬНОГО АНСАМБЛЮ «ПЕРЛИНА» ВІННИЦЬКОГО УЧИЛИЩА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІМ. М.Д. ЛЕОНТОВИЧА: МИСТЕЦТВОЗНАВЧИЙ ДИСКУРС
DOI:
https://doi.org/10.32461/150033Ключові слова:
вокальний ансамбль «Перлина», вокальне мистецтво, творча діяльність, репертуар, виконавціАнотація
Мета роботи — визначення особливостей творчої діяльності та узагальнення мистецьких здобутків жіночого вокального ансамблю «Перлина» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Методологія дослідження полягає в застосуванні діяльнісного підходу. Зазначений методологічний підхід дозволяє здійснити аналіз творчих засад жіночого вокального ансамблю «Перлина», з ’ясувати внесок колективу у розвиток вокального мистецтва на Вінниччині і в Україні і розкрити особливості творчої діяльності згаданого ансамблю. Наукова новизна роботи полягає у поглибленні вивчення теоретичних і практичних надбань українських вокальних ансамблів, аналізі їх мистецького досвіду та визначенні ролі вітчизняних колективів у розвитку вокального мистецтва. Висновки. Підкреслено важливу роль творчої діяльності ансамблю «Перлина» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича для розвитку і популяризації вокального мистецтва на Вінниччині і в Україні. Особливостями творчої діяльності згаданого колективу є: активна музично-просвітницька і концертна діяльність, що сприяє задоволенню естетичних потреб широкої слухацької аудиторії; активна популяризація української пісні; жанрово-стильова розмаїтість репертуару; висока професійна майстерність виконавців.
Посилання
Антонюк В. Г. Вокальна педагогіка (сольний спів): підручник / В. Г. Антонюк. - К.: ЗАТ «Віпол», 2007. - 174 с.
Антонюк В. Українська вокальна школа: етнокультурологічний аспект: монографія / В. Антонюк. - [вид. 2-ге, пер. і доп.]. - К.: Українська ідея, 2001. - 144 с.
Вокальні ансамблі: реп. збірник. - [упор. Тукало Д. В., Драченко Т. М.]. - Вінниця: ВМГО «Розвиток», 2005. - 104 с.
Гнидь Б. Історія вокального мистецтва / Б. Гнидь. - К.: НМАУ, 1997. - 318 с.
Гребенюк Н. Є. Вокально-виконавська творчість: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра мистецтвознавства: спец.: 17.00.03 «Музичне мистецтво» / Н. Є. Гребенюк. - К., 2000. - 39 с.
Дмитриев Л. Б. Основы вокальной методики: учеб. пос. / Л. Б. Дмитриев. - М., 1968. - 676 с.
Євтушенко Д. Питання вокальної педагогіки / Д. Євтушенко, М. Михайлов- Сидоров. - К.: Мистецтво, 1963. - 338 с.
Інтерв’ю з керівником жіночого вокального ансамблю «Перлина» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича Ольгою Островською від 25.03.2017. - Аудіо-запис і текст зберігаються в особистому архіві Сідлецької Т. І.
Колодуб І. Питання теорії вокального мистецтва / І. Колодуб. - Харків: Промінь, 1999. - 119 с.
Львов М. Из истории вокального искусства / М. Львов. - М.: Музгиз, 1964.
Назаренко И. К. Искусство пения: хрестоматия / И. К. Назаренко. - [общ. ред. Р. Берберова]. - [изд. 3-е, доп.] - М.: Музыка, 1968. - 622 с.
50 років Вінницькому училищу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. - Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика», 2008. - 176 с.
Поляхівський Я. Наче букет троянд / Я. Поляхівський // Подолія. - 2007. - 23 січня.
Стахевич О. Г. З історії вокально-виконавських стилів та вокальної педагогіки: навч. пос. / О. Г. Стахевич. - Вінниця: Нова книга, 2013. - 176 с.
Философский энциклопедический словарь / [гл. ред.: Л. Ф. Ильичев, П. Н. Федосеев, С. М. Ковалев, В. Г. Панов]. - М: Советская энциклопедия, 1983. - 840 с.
Antonyuk, V. G. (2007). Vocal Pedagogic (solo singing). Kyiv: ZAT «Vipol» [in Ukrainian].
Antonuk, V. (2001). Ukrainian vocal school: ethnology anthropology aspect. Kyiv: Ukrayinska ideya [in Ukrainian].
Tukalo, D. V. & Drachenko, T. M. (2005). Vocal ensembles. Vinnytsia: VMHO «Rozv y- tok» [in Ukrainian].
Hnyd, B. (1997). History of vocal art. Kyiv: NMAU [in Ukrainian].
Grebenyuk, N. Y. (2000). Vocal performance creativity. Extended abstract of doctor’s thesis. Kyiv [in Ukrainian].
Dmytryev, L. B. (1968). Bases of vocal methodology. Moscow [in Russian].
Yevtushenko, D. & Myxajlov-Sydorov, M. (1963). Issue of Vocal Pedagogics. Kyiv: Mystectvo [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Tetyana Sidletska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.