ПЕДАГОГІЧНІ НАРАТИВИ ХОРОВОГО ДИРИГЕНТА Л. М. ВЕНЕДИКТОВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238709Анотація
Мета роботи. У статті розглянуто викладацьку діяльність професора НМАУ ім. П. І. Чайковського Л. М. Венедиктова, що у спілкуванні з учнями формував розуміння сутності творчої особистості у спорідненості з соціумом, а висловленням власного бачення мистецьких шляхів і цивілізаційного поступу суспільства сприяв стрімкому розвитку культури наступними поколіннями творчої молоді. Методологія дослідження пов’язана із використанням педагогічних наративних технологій, під кутом зору активізації творчого потенціалу здобувачів вищої освіти, що зосереджується на триєдиному зв’язку мови, комунікації та соціальної складової, фокусується не лише на логічному викладі подій, але й на проблемі особистісного психологічного сприйняття в умовах певного стану соціуму. Наукова новизна. Вперше розглянуто викладацьку діяльність у контексті теорії історичного та психологічного наративу, проаналізовано педагогічну школу викладача, як спосіб систематизації індивідом історичного досвіду й передавання його учням на основі психологічного наративу. Виявлено різноспрямованість зусиль викладача у комбінуванні мовного контенту різних рівнів спрямованості: інтелектуальної, емоційної, сенсорної, візуальної тощо. Висновки. Охарактеризовано риси психологічних, історичних та біографічних наративних концептів, використаних викладачем для досягнення професійного та духовного зростання його учнів. Констатовано, що викладацька діяльність видатного Маестро увінчалася цілою плеядою видатних митців, що працюють зараз у багатьох країнах світу й в Україні.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.