РЕТРОСПЕКТИВА КОНКУРСНО-ФЕСТИВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ТА ЗАРОДЖЕННЯ МУЗИЧНОГО ОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ У 20-Х РОКАХ XX СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.39.2021.238725Анотація
Мета роботи полягає у наукознавчому аналізі доробків наукового напряму із вивчення соціокультурних, організаційно-методичних та музично-творчих аспектів конкурсно-фестивального руху, а також окремих груп мистецтвознавчих та історико-культурологічних праць, присвячених творчій біографії та життєписам визначних діячів української музичної культури, чия ініціатива та організаційна діяльність зумовили виникнення олімпійського музичного руху в Україні. Методологія дослідження полягає в застосуванні джерелознавчого та історіографічного методів при опрацюванні наукової літератури, а також історико-культурологічного, історико-музикознавчого, порівняльно-історичного та біографічного методів для визначення внеску українських митців у розвиток конкурсного та музичного олімпійського руху в Україні. Наукова новизна роботи полягає у здійсненні комплексного мистецтвознавчого дослідження зародження та тенденцій розвитку музичного олімпійського руху в Україні. Висновки. В роботі виконано аналіз досліджень і публікацій діячів у сфері конкурсно-фестивального руху в сучасній Україні, узагальнюючих праць з історії української музики, які охоплюють і середину 1920 – початок 1930-х рр., тобто період виникнення й активного розвитку музичного олімпійського руху в Україні, показано тяглість часів від витоків до відродження Всеукраїнської музичної олімпіади.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.