Кім Василенко – засновник мистецько-педагогічної хореографічної школи Київського інституту культури
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.40.2021.250362Анотація
Мета – з’ясувати роль К. Василенка у заснуванні та подальшому функціонуванні мистецько-педагогічної школи кафедри хореографії КДІК імені О. Є. Корнійчука. Методологія. У процесі дослідження застосовані методи аналізу та синтезу, індукції та дедукції. Для підбиття підсумків використано метод теоретичного узагальнення. Наукова новизна. Вперше діяльність К. Василенка проаналізована в оптиці керівництва мистецько-педагогічною хореографічною школою КДІК ім. O. Є. Корнійчука. Висновки. К. Василенко – фундатор кафедри хореографії КДІК ім. O. Є. Корнійчука, лідер мистецько-педагогічної школи, що утворилась на її базі. На початковому етапі формування мистецько-педагогічних принципів роботи кафедри надзвичайно значущим виявився авторитет К. Василенка, його організаційно-управлінські, науково-методичні та балетмейстерські здібності. Він створив партнерське, дружнє коло однодумців, захоплене ідеями розбудови освітнього середовища з метою розробки системи опанування народно-сценічної хореографії, продукування мистецького продукту. Через ряд механізмів, запроваджених лідером (взаємовідвідування занять, методичні семінари, обговорення відкритих показів та концертних виступів тощо), відбувалось постійне підвищення професійного рівня викладачів. Власний приклад написання науково-методичних праць стимулював пожвавлення такого виду діяльності і у викладацькому середовищі, що сприяло створенню навчально-методичного забезпечення дисциплін.
Ключові слова: Кім Василенко, мистецько-педагогічна школа, кафедра хореографії КДІК, танець.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.