Духовна музика православної традиції в системі фестивалів академічної музики України на зламі ХХ–ХХІ століть
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.42.2022.270325Анотація
Мета роботи – розглянути духовну музику православної традиції як складову фестивалів академічної музики в Україні в кінці ХХ – на початку ХХІ століття. Методологія дослідження: використано історичний і культурологічний підходи, застосовано також системний метод – для характеристики музичних фестивалів у їх зв’язках з іншими компонентами культури; соціокультурний метод – при вивченні соціокультурних складових художнього феномену фестивалю. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше комплексно проаналізовано православну духовну музику як складову найбільш престижних музичних фестивалів України кінця ХХ – початку ХХІ століття. Висновки. Духовна хорова музика є важливою складовою фестивалів академічної музики в Україні на зламі ХХ – ХХІ століть. У межах програм фестивалів глядачі можуть відчути музично-історичні діапазони та широкі стильові контрасти, тут органічно поєднані традиції та новаторство. Стверджено, що, окрім важливих соціальних функцій, презентації та популяризації духовної музики сучасних українських композиторів, фестивалі академічної музики відіграють важливу роль у відродженні та збереженні української культурної спадщини.
Ключові слова: фестиваль, православна духовна музика, музичне мистецтво України кінця ХХ – початку ХХІ ст.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Олександр Антоненко , Маргарита Антоненко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.