Уродинамічні патерни ідіопатичного гіперактивного сечового міхура
DOI:
https://doi.org/10.26641/2307-5279.21.4.2017.149749Ключові слова:
гіперактивний сечовий міхур, уродинамика, нижні сечові шляхиАнотація
Метою дослідження було визначити годину-тоту і клінічне значення окремих стереотипические повторюваних уродинамических шаблонів за результатами комплексного уродинамического дослідження (КУДІ) у хворих з ідіопатичною гіперактивністю сечового міхура (ІГАСМ). КУДІ було проведено 137 хворим з ІГАСМ (105 - жінок, 32 - чоловіки). Встановлено, що імперативний характер сечовипускання у цих хворих обумовлений гіперактивністю і гіперсенсорностью сечового міхура (МП) в залежності від вираженості порушення інтегративної функції нижніх сечових шляхів і призводить до зниження максимального цістометріческой обсягу МП у 86,1% хворих, зниження порога чутливості МП у 70, 8% хворих, гіперактивність детрузора у 35,8% хворих, зниження комплаентности МП у 43,1% хворих, нестабільність уретри у 24,8% хворих. Зниження здатності МП до накопиченню і утриманню сечі при нормальному і часте поєднання нестабільності МП з ознаками обструктивного сечовипускання є основними особливостями порушень уродинаміки у хворих ІГАСМ.Посилання
Gormley E.A., Lightner D.J., Burgio K.L., Chai T.C., Clemens J.Q., Culkin D.J., Das A.K., Foster Jr. H.E., Scarpero H.M., Tessier C.D., Vasavada S.P. Diagnosis and treatment of overactive bladder (non-neurogenic) in adults: AUA/SUFU guideline // J. Urol. – 2012. – N 188(6). – P. 2455–2463.
Vaughan C.P., Johnson T.M., Ala-Lipasti M.A., Cartwright R., Tammela T.L., Taari K. et al. The Prevalence of Clinically Meaningful Overactive Bladder: Bother and Quality of Life Results from the Population-Based FINNO Study // Eur. Urol. – 2011.
Gammie A., Clarkson B., Constantinou C. et al. International continence society guidelines on urodynamic equipment performance // Neurourol Urodyn. – 2014. – N 33. – P. 370–379.
Farzeen F. Interpretation of Basic and Advanced Urodynamics. – Springer International Publishing Switzerland, 2017. – P. 134.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стаття повинна мати візу керівника та офіційне направлення від установи, з якої виходить стаття (з круглою печаткою), і вказівкою, чи є стаття дисертаційною, а також у довільній формі на окремому аркуші - відомості про авторів (прізвище, ім’я, по батькові, посада, вчений ступінь, місце роботи, адреса, контактні телефони, E-mail).
Стаття повина бути підписана всіма авторами, які укладають з редакцією договір пропередачу авторських прав (заповнюється на кожного автора окремо з оригінальним підписом). За таких умов редакція має право на її публікацію та розміщення на сайті видавництва.