Оцінка формування амортизаційної політики підприємств машинобудування з урахуванням стратегії їх розвитку.

Автор(и)

  • Ольга Георгіївна Радєва Запорізький національний університет, м. Запоріжжя, Україна

DOI:

https://doi.org/10.31498/2225-6725.31.2016.104978

Ключові слова:

амортизаційна політика, основні засоби, оновлення основних засобів, ефективність, оптимізація.

Анотація

В статті досліджено особливості формування амортизаційної політики підприємств машинобудування при застосування різних стратегій розвитку підприємства. Визначено переваги та недоліки інвестиційної стратегії та стратегії максимізації прибутку підприємств. Визначено фактори, що впливають на амортизаційну політику та визначено використання інструментів амортизаційної політики для досягнення підприємством встановленої мети. Запропонована схема використання інструментів амортизаційної політики з метою підвищення ступеня фінансової стійкості підприємств. Зроблено висновок, що амортизаційна політика є складовою частиною державної інвестиційної політики. Вона визначає основні засади формування амортизаційної політики окремого підприємства та повинна створювати  умови ефективного управління процесом оновлення основних засобів та впровадження наукових розробок та новітніх технологій у виробництво з урахуванням стратегії розвитку підприємства. Амортизаційна політика визначається на макрорівні як сукупність заходів в сфері управління основними засобами та як відносини в процесі формування та здійснення процесу оновлення основних засобів підприємств за допомогою таких інструментів, як методи та норми амортизації, що забезпечують максимізацію грошових потоків та інвестиційного потенціалу підприємства. Реалізація амортизаційної політики підприємства з урахуванням стратегії його розвитку дозволить підвищити її ефективність, створити сприятливі умови для модернізації технічної бази виробництва, подальшого розвитку підприємства та досягнення стійкого фінансового стану.

Посилання

  1. Олександр Степанович Гавриловський, Любов Іванівна Лук’яненко // Економічний аналіз : зб.наук. праць / Тернопільський національний економічний університет; редкол. : В. А. Дерій ( голов. ред.) та ін. – Тернопіль : Видавничополіграфічний центр Тернопільського національного економічного університету “Економічна думка”, 2015. – Том 22. – № 1. – С. 164-168.
  2. Череп А. В., А . О. Чорнолуцька. Вплив амортизаційної політики на формування фінансових результатів підприємства. // Теоретичні і практичні аспекти економіки та інтелектуальної власності. – 2012. – Вип. 2, Т. 1 – С. 95-95.
  3. Вініченко І. І. Амортизаційна політика в інвестиційній діяльності підприємств // Інвестиції: практика та досвід. – 2007. – No 8. – С. 3-6.
  4. Чумаченко М. Амортизаційні відрахування – суттєве джерело фінансування інвестицій підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 8. – С. 6-8.

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-05-26

Як цитувати

Радєва, О. Г. (2016). Оцінка формування амортизаційної політики підприємств машинобудування з урахуванням стратегії їх розвитку. Вісник Приазовського Державного Технічного Університету. Серія: Економічні науки, 1(31), 340–345. https://doi.org/10.31498/2225-6725.31.2016.104978

Номер

Розділ

Статті