Сучасні засоби управління підприємствами, націленими на розвиток.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.129179Ключові слова:
стратегічне управління, розвиток підприємства, ефективна діяльність, підходи та методи управління, моделі управління.Анотація
В статті зауважується, що наслідки фінансово-економічної кризи в країні висувають високі вимоги до кваліфікації і досвіду керівників підприємств в умовах порушення ринкових взаємозв’язків та конкурентного середовища. Тому, розгляд сутності поняття управління розвитком підприємства, його ефективною діяльністю, методів, принципів та підходів до управління ним, є об'єктом дослідження. Рівень теоретичної та практичної розробленості цієї проблеми не може бути достатній з причини наявності специфічних чинників, що формують умови функціонування підприємств України. Наведено визначення поняття ефективного функціонування системи з позиції системного підходу. Приведені методи управління ефективним функціонуванням підприємств, в умовах зростаючої непередбачуваності, новизни і складності навколишнього середовища, які можуть бути використані в Україні. Доповнено список методів управління, котрі перевірені практикою й виступають основою для досягнення високих показників діяльності підприємств в історії економіки. Представлено принципи, за якими реалізуються методи управління, що гарантують досягнення високих показників діяльності. Представлені моделі управління провідних країн світу, підприємства яких займають лідируючі позиції на міжнародних ринках. Наголошено, що без застосування аналітичних моделей чи їхніх графічних відображень важко прийняти обґрунтоване кількісне рішення для управління підприємством. Використання ж моделей дозволяє підготувати при відомих вихідних даних досить точне кількісне рішення, а в умовах невизначеності знаходити галузь припустимих рішень і уникнути грубих помилок при управлінні підприємством. В статті також зауважується, що з огляду на прогнози змін, очікуваних у сфері виробництва і управління, світова практика виробила відповідні підходи до управлінні і наведено їх. Наголошено, що сучасні концепції стратегічного управління є методичною базою створення і розвитку конкурентоздатних виробничо-економічних систем базового рівня – компаній, фірм, підприємств. Сформульовано сутність управління ефективним функціонуванням підприємства.Посилання
- 1. Ансофф И. Стратегической управление // И. Ансофф. – М: Экономика, 1989. – 519 с.
- 2. Бузько І. Стратегічний потенціал і формування пріоритетів у розвитку підприємств: Монографія // І.Р. Бузько, І.Є. Дмитренко, О.А. Сущенко. – Алчевськ: ДГМУ, 2002. – 216 с.
- 3. Воронкова А.Э. Стратегическое управление конкурентноспособным потенциалом предприятия: диагностика и организация // А.Э. Воронкова. - Луганск: ВНУ, 2000. – 315с.
- 4. Друкер П. Эффективное управление. Экономические задачи и оптимальные решения // П. Друкер. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 2002. – 288 с.
- 5. Захарченко В.И. Стратегический маркетинг на предприятии // В.И. Захарченко, Э.А. Кузнєцов. – Одесса: Наука и техника, 2005. – 236 с.
- 6. Клейнер Г.Б. Предприятие в условиях неопределенности // Г.Б. Клейнер, В.Л. Тамбовцев // Человек и труд. – 1993. – №2. – С. 81–84.
- 7. Кунц Г., Доннел С.О. Управление: системный и ситуационный анализ управленческих функций // Г. Кунц, С.О. Доннел. – М.: Прогресс, 1981. – 494 с.
- 8. Макаренко М.В. Стратегічне управління ефективним функціонуванням корпоративних об'єднань підприємств // М.В. Макаренко // Менеджер. Вісник Донецької державної академії управління. – 2003. – №4 (26). – С. 99-104.
- 9. Минцберг Г. Школы стратегий: Пер. с англ. / Под ред. Ю.Н. Каптуревского // Г. Минцберг, Б. Альстренд, Д. Лэмпел – СПб: Питер, 2001. – 336 с.
- 10. Spender, J.C. Strategy Theorizing: Expending the Agenda .Advances in Strategic Management // J.C. Spender. – 1992. - №8. – Р. 3-32.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ольга Володимирівна Леконцева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.