Розвиток портів України: організаційне та інвестиційне забезпечення.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.129182Ключові слова:
розвиток портів, підходи до управління, організаційне та інвестиційне забезпечення, стратегічні цілі, економіка країни.Анотація
У статті підкреслено, що дослідження особливостей розвитку української економіки та основних тенденцій, що складися в портовій галузі світу, дозволяє виділити базові складові, котрі можуть стати підгрунтям розвитку портів України. Стратегічною метою реформування морського портового потенціалу України є створення пріоритетних, привабливих для Європейської спільноти умов залучення трансконтинентальних вантажопотоків з європейських країн в азіатські регіони через наші порти. У статті наведено класифікацію ЮНКТАД за трьома категоріями або генераціями. Вона заснована на трьох критеріях: стратегія і політика розвитку порту; широта і глибина портової діяльності, інтеграція портового бізнесу і адміністрації. Розглянуто закордонний досвід побудови організаційних структур портових комплексів. Встановлено, що координація та забезпечення пріоритетних державних інтересів у роботі портів можуть здійснюватися різними способами. Порт може управлятися єдиним урядовим органом або приватною фірмою, яка орендує кошти і ресурси порту. Досліджено підходи до управління портами. Наведено основні завдання державної політики розвитку морських портів. Сформульовано головну стратегічну мету розвитку морських портів України. На основі аналізу зарубіжної практики встановлено, що існуюча структура управління галуззю має суттєві недоліки. Підкреслено, що протягом останніх десятиліть спостерігається загальносвітовий процес перетворень в морських портах, що характеризується їх переходом від повного контролю держави до змішаного державно-приватного володіння та управління.
Посилання
- 1. Нормативно-правові акти та Закони України. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.zakon.gov.ua
- 2. Генерації портів по ЮНКТАД, логістична діяльність і мети розподільного бізнесу портів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.studfiles.ru/preview/5177877/
- 3. Верба В. А. Управління розвитком компанії: навч. посіб. / В. А. Верба, О. М. Гребешкова. – К.: КНЕУ, 2011. – 482 с.
- 4. Вильский Г. Б. Управление морским портом / Г. Б. Вильский, И. Н. Гончаров, Ю. Ю. Крук, Е. Д. Крушкин. – Одесса : Фенікс, 2010. – 428 с.
- 5. Дем’янченко А. Г. Концепція ефективного управління розвитком морської портової галузі України в ринкових умовах / А. Г. Дем’янченко. – Маріуполь: Новий світ, 2014. – 359 с.
- 6. Макаренко М. В. Розвиток портової інфраструктури як основної складової логістичного потенціалу / М. В. Макаренко, А. З. Шайхатдінов // Теоретичні та практичні аспекти економіки та інтелектуальної власності: Зб. наук. праць. - Маріуполь: ДВНЗ “ПДТУ”, 2016.- вип. 14. – С. 243-248.
- 7. Меркт О. В. Методичні засади стратегії розвитку морських торговельних портів у конкурентному середовищу : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. екон. наук. – Київ : НАУ, 2002. – 18 с.
- 8. Сотниченко Л. Л. Встановлення напрямків розвитку фрахтового ринку балкерного флоту / Л. Л. Сотниченко // Вісник Приазовського державного технічного університету. Сер.: Економічні науки: Зб. наук. праць. – Маріуполь: ДВНЗ «ПДТУ», 2017. – Вип. 33 – С. 209-218.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Людмила Леонідівна Ніколаєва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.