Конвергентний підхід до управління інтегрованими промисловими підприємствами.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.129448Ключові слова:
конвергенція, конвергентний підхід к управлінню, інтегровані системи управління, інтегровані промислові підприємства.Анотація
В статті розглянуто теорію розвитку економічних систем на основі конвергенції. Визначено, що ця дефініція використовується здебільшого для макро- і мезоекономічних систем. Найбільшого поширення теорія конвергенції отримала в регіональній економіці. З’ясовано, що теорія конвергенції не застосовувалась при аналізі процесів управління організаціями. Проведено аналіз сучасної теорії управління організаціями. Доведено, що в межах сучасної теорії управління організаціями розроблено більше двадцяти підходів до управління. Всі вони мають власні моделі механізми та інструменти, за допомогою яких здійснюють безпосередній вплив на керований об’єкт управління. Проведено аналіз особливостей формування, трансформації та розвитку таких специфічних об’єктів управління, як великі інтегровані промислові підприємства. По його результатам зроблено висновок, що в межі існуючих підходів до управління не дозволяють в повній мірі врахувати всі особливості процесу управління великими інтегрованими корпоративними структурами у промисловості. Визначено, що основними з них є побудова процесу управління на основі використання комплексних інтегрованих інформаційних систем на всіх рівнях управління, та використання інструментарію різних підходів до управління в залежності від типу і рівня управління. Визначено, що процес управління інтегрованих промислових підприємств характеризується, таким чином, активною конвергенцією надбань інформаційних технологій і різних підходів до управління. Для управління інтегрованими промисловими підприємствами може бути використаний новий, конвергентний підхід до управління.Посилання
- 1. W. W. Rostow. Politics and the stages of growth, Camb., 1971.
- 2. Barro R.J. Economic Growth and Convergence across the United States / R.J. Barro, X. Sala-i-Martin // Working Paper 3419. — Cambridge; Mass.: NBER, 1990. — 69 p.
- 3. Толмачев О. Что такое конвергенция [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.sib.com.ua/arhiv_2005/4(23)2005/konverg/konverg.htm. 4. Дробышевский С. Факторы экономического роста в регионах РФ / С. Дробышевский [и др.]. — М.:И- ЭПП, 2005. — 278 с.
- 5. Балабанов П. В. Конвергентное развитие технологий и общество [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://cyberleninka.ru/article/n/konvergentnoe-razvitie-tehnologiy-i-obschestvo. 6. Ковальчук М. В. Конвергенция наук и технологий – прорыв в будущее [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.portalano.ru/read/infrastructure.
- 7. https://biznes-prost.ru/konvergenciya.html. 8. Верескун М.В. Управління конкурентоспроможністю промислових підприємств: монографія / М.В. Верескун. ‑ Маріуполь: ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», 2012. – 280 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Михайло Вікторович Верескун, Валерія Михайлівна Колосок, Сергій Валерійович Захаров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.