КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УМОВАХ РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.36.2018.169048Ключові слова:
концептуальні основи, територіальні громади, розвиток, регіональна політика, принципи.Анотація
У статті досліджується розвиток об’єднаних територіальних громад в умовах реалізації регіональної політики. Визначено, що концептуальні основи розвитку об’єднаних територіальних громад відображають орієнтири щодо стратегії досягнення високого рівня самодостатності громади та регіону в довгостроковому періоді і включає інструментарій досягнення тактичних цілей. Виокремлено основні принципи формування концепції розвитку територіальних громад в умовах реалізації регіональної політики, серед яких: врахування особливостей соціально-економічного розвитку територіальних громад; самодостатність; виділення «ядра» регіону, яке включає об’єднані територіальні громади, котрі забезпечують високий рівень розвитку; ефективне використання концентрація людських, матеріальних та фінансових ресурсів; цілісність, тобто розвиток кожної територіальної громади з метою забезпечення самодостатності регіону загалом; узгодженість дій органів управління громади та регіону; системність. Визначено, що основними складовими, на які спрямовується концепція розвитку територіальних громад є людські, матеріальні та фінансові ресурси. Обґрунтовано, що стратегічна мета визначення концептуальних основ розвитку територіальних громад передбачає: групування громад залежно від рівня самодостатності; виокремлення громад із найвищим рівнем розвитку та позиціонування їх як «ядро» регіону; розробка заходів та методів регіональної політики для усунення соціально-економічних диспропорцій розвитку громад; вдосконалення територіальної організації господарства на основі збалансування розвитку окремих територіальних утворень в межах певного регіону. Визначено, що філософія «нової» регіональної політики, яке передбачає активізацію участі усіх суб’єктів у розвитку регіону та максимальне використання його потенційних можливостей. Стаття має описовий характер.
Посилання
- 1. Burns, D., Hambleton R., Hoggett P. (1994) “The Politics of Decentralization Revitalising Local Democracy”. Basingstoke and London, Macmillan, UK.
- 2. Lyska, O.G. (2011) “Territorial community / Encyclopedia of Public Administration”,. Magister, Kharkiv, Ukraine.
- 3. Mamonova V.V. (2006) “Methodology of territorial development management”: Magister, Kharkiv, Ukraine.
- 4. Molodozhen, Yu.B. (2010) “Self-sufficiency of territorial communities: systematic approach”. ORID NAPA, Odessa, Ukraine.
- 5. Kutz, Yu.O., Sinchenko, V.M., Mamonov, V.V. (2011) Territorial community: knowledge, effectiveness: monograph Apostrophe, Kharkiv, Ukraine.
- 6. Shynkaruk, V.I., Bystritsky, Ye.K., Bulatov, M.O. (2002) “Philosophical Encyclopedic Dictionary”. Abris, Kyiv, Ukraine.
- 7. Korotkov, E.M. Research of control systems. available at: http://bibliograph.com.ua/sistema-upravleniya/88.htm.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Dmytro Antoniuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.