МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНОЇ СИСТЕМИ ІНТЕГРОВАНОГО ПІДПРИЄМСТВА КОРПОРАТИВНОГО ХОЛДИНГУ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.36.2018.169243Ключові слова:
корпорація, логістика, бізнес – процес, вартість, трансфер, ціноутворення, модель, холдинг.Анотація
Умови сучасної глобалізаційної економіки спричиняють підвищення складності функціонування всіх структур і систем міжнародних промислово фінансових холдингів. Ефективність результатів діяльності цілого холдингу багато в чому залежить від успішної роботи його логістичних систем. До головних завдань корпоративної логістики холдингу відносять: виконання клієнтських замовлень; транспортування сировини, напівфабрикатів та готової продукції; послуги зі складування і зберігання вантажів; виконання страхування вантажів та перевезень, сертифікації продукції, митного оформлення тощо. Обсяги та умови виконання цих завдань як пов’язаними, так і зовнішніми логістичними операторами холдингу впливають на вартість корпоративної логістики. В статті визначаються види корпоративних логістичних систем вітчизняних гірничо – металургійних холдингів, схарактеризовані складові та умови утворення вартості корпоративної логістики, виявлено вплив трансферного ціноутворення на послуги споріднених та зовнішніх підприємств холдингу. Обґрунтовані модель управління вартістю корпоративної логістики та модель ціноутворення на металопродукцію інтегрованого металургійного підприємства Представлені у статті результати проведеного дослідження дозволили зробити висновки про необхідність розвитку моделей та інструментів управління логістичними системами інтегрованих пов’язаних підприємств вітчизняних холдингів.
Посилання
- 1. Bowersox D. Logistics: Integrated Supply Chain / D. Bowersox, D. Closs. - M.: "Olympus Business", 2010. - 644 pp.
- 2. Zakharov M.N. Control and minimization of expenses of the enterprise in the logistics system / M.N. Zakharov - Moscow: Exam, 2006 - 158 pp.
- 3. Lafta J.K. Management: teach. manual / J. K. Lafta / - M .: T.K. Welbee, 2005. - 592 pp.
- 4. Kolosok V., Trusova Ya. Methodical issues of controlling the competitiveness of industrial enterprises in the holding // Bulletin of the Priazovsky State Technical University, 2013. No. 25. - P. 17 - 26
- 5. Kolosok V., Ugrovata Yu. The economic growth of enterprises in international holdings: application of transfer pricing in Ukrainian companies, Contemporary Research on Organization Management and Administration-2014, No. 2 (1). - p. 74-99.
- 6. Kolosok V. Analysis of approaches to the formation of economic mechanisms of supply chain management / V.Kolosok, M.Biriukov // Bulletin of the Priazovsky State Technical University, 2017. - Vp. 34. - S. 313-319.
- 7. Krikavsky Ye.V. Economics of Logistics / E.V. Krykavsky. - Lviv: View Lviv Polytechnic, 2014 - 640 p.
- 8. Christopher M. Logistics and Supply Chain Management / M. Kristopher. - SPb .: Peter, 2004. - 316 pp.
- 9. Kurochkin D. Logistics and Supply Chain Management / D. Kurochkin. - Minsk: Alpha Book, 2016. - 783 p.
- 10. Moiseyeva N.K. The Economic Basis of Logistics: A Textbook / N. K. Moiseyev. - M .: IHFRA, 2008. - 528 p.
- 11. Oklander M. Logistic system of the enterprise / M. Oklander. - Odessa: Astroprint, 2004. - 312 p.
- 12. Waters D. Logistics. Supply Chain Management / D. Waters. - Moscow: UNITI-DANA, 2003. - 503 p.
- 13. Website of METINVEST Holding. [Electronic resource]available at: https://www.metinvestholding.com.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Valeriya Kolosok, Mykyta Biriukov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.