АНАЛІЗ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.1(38).2023.280724Анотація
У статті подано комплексний огляд існуючих методів оцінки інноваційного потенціалу промислових підприємств. Досліджено різні підходи до оцінки інноваційного потенціалу, включаючи аналіз існуючих інноваційних проектів, аналіз ринкових умов і конкурентної ситуації, аналіз потенціалу команди та наявних ресурсів, визначення потенційних інноваційних рішень та їх впливу на бізнес, оцінка можливостей фінансування та інших ресурсів, оцінка ризиків і перешкод, розробка планів дій.
Проведено аналіз переваг та недоліків існуючих методів оцінки інноваційного потенціалу. Виявлено що, кожен з методів має свої переваги та недоліки, тому необхідно обрати метод, який найбільш відповідає конкретним потребам та характеристикам підприємства. Виявлено, що найбільш ефективним є комплексний підхід, який включає в себе використання різних методів оцінки. Він дозволяє отримати більш повну та точну картину інноваційного потенціалу підприємства та зменшити ризики при реалізації нових проектів.
У статті зроблено висновок, що жоден метод не може забезпечити комплексну оцінку інноваційного потенціалу, і що для досягнення більш точної та всебічної оцінки необхідна комбінація кількох методів, які б враховували різні аспекти, такі як наявність інтелектуальної власності, інноваційність продукції, технічні та наукові можливості, ефективність управління тощо.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.