КОМУНІКАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ В ОПЕРАЦІЙНИХ ТА ІТ ПРОЄКТАХ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.1(38).2023.280727Ключові слова:
проєкт;, операційний проєкт;, комунікація;, способи комунікації;, конфлікт;, управління конфліктами;, команда проєкту;, RACI – матриця; , модель визначення пріоритетних стейкхолдерів проєктуАнотація
У статті досліджено суть операційних та ІТ проєктів та встановлена роль комунікацій та управління конфліктами для успішної їх реалізації. У статті визначено, що важливими аспектами успішної реалізації операційних проєктів та ІТ - проєктів є управління ризиками, комунікацією та конфліктами. В статті означено, що конфлікти можуть виникати між учасниками будь-яких проєкту через різні причини, такі як різниці в поглядах на виконання робіт, неправильність розподілу ресурсів, нечіткість з обов'язками тощо. В статті доведено, що у випадках конфліктних ситуацій важливо забезпечити належну процедуру управління конфліктами, яка дозволяє швидко виявляти та вирішувати конфлікти між учасниками проєкту. В статті доведено, що управління конфліктами та ефективні комунікації є невід'ємними елементами успішного виконання операційних та ІТ проєктів. Запропоновано способи управління конфліктами в команді і наведено принципи ефективної комунікації в проєкті. В статті аргументовано, що успішне виконання будь-якого проєкту неможливе без ефективної комунікації між всіма учасниками проєкту, оскільки вона дозволяє учасникам проєкту ділитися інформацією, вирішувати проблеми, співпрацювати та взаємодіяти один з одним. У статті роз'яснено актуальність забезпечення інформаційного зв'язку між усіма учасниками та стейкхолдерами проєкту. У статті визначено можливості використання сучасного інструментарію прожект менеджменту для формуванню дійової системи управління комунікацією та конфліктами в проєктах. У статті представлено практичне використання шаблонів прожект менеджменту для визначення способів і структури комунікації, яка дозволить всім учасникам проєкту взаємодіяти між собою. В статті представлено результат практичного застосування матриці визначення пріоритетних стейкхолдерів проєкту та RACI – матриці взаємодії між учасниками проєкту, що дозволяє визначити ролі та принципи комунікації між всіма учасниками проєкту, встановити чітку роль кожного учасника та відповідальність за певні завдання проєкту. В статті запропоновано для покращення комунікації та управління конфліктами використовувати сучасні методики, такі як обговорення проблем, пошук компромісів, пошук альтернативних рішень та інші.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Вікторія Ровенська, Ірина Смирнова, Олена Латишева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.