ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ В УКРАЇНІ: ЗМІСТ, РИЗИКИ, МОЖЛИВОСТІ ТА АДМІНІСТРАТИВНА РОЛЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.29.2015.52249Ключові слова:
регіональний розвиток, децентралізація, адміністративна реформа, місцеве самоврядування, спроможна територіальна громадаАнотація
В статті, на основі аналізу останніх новітніх змін у нормативно-правовій базі стосовно державної регіональної політики, а також, реформування місцевого самоврядування, проведено теоретичний розгляд сучасного стану формування спроможних територіальних громад, фінансової децентралізації та надано практичні рекомендації авторського бачення наведених процесів державотворення. Визначено межі та зміст місцевого та регіонального самоврядування, окремого розгляду набули повноваження та ресурси сформованих територіальних громад. Наголошено на тому, що стратегічна ціль реформи — створити систему врядування, яка спроможна якісно надавати послуги населенню, адже одна з основних задач існування держави – це забезпечити достатній рівень доступу населення, незалежно від місце проживання, до отримання якісних та своєчасних адміністративних послуг.
Посилання
- Закон України «Про співробітництво територіальних громад» від 17.06.2014 № 1508-VII [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.rada.gov.ua.
- Закон України «Про засади державної регіональної політики» від 05.02.2015 № 156-VIII [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.rada.gov.ua.
- Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 0915 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.rada.gov.ua.
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 24. – С. 170.
- Бородіна О. А. Особливості формування регіональної політики в країнах ЄС: досвід для України / О. А. Бородіна // Теорія та практика державного управління : зб. наук. праць / [редкол. : О. Ю. Амосов (гол. ред.) та ін.]. – Харків : ХарРІДУ НАДУ, 2011. – Вип. 4 (35). – С. 460–468.
- Практичний посібник з формування спроможних територіальних громад / Підготовлений в рамках проекту “Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні” [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://auc.org.ua/news/praktichnii-posibnik-z-pitan-formuvannya-spromozhnikh-teritorialnikh-gromad
- Бородіна О.А. Удосконалення державного управління розвитком регіонів з урахуванням зарубіжного досвіду / О. А. Бородіна // Право та управління : електронне фахове наукове видання / [редкол. : П. В. Мельник (голов. ред.) та ін.]. – Ірпінь : Університет Державної податкової служби України, 2012. – Вип. № 1. – С. 101–121.
- Черничко С. Ф. Регулювання розвитку регіонів в Україні та за кордоном (досвід Німеччини) / С. Ф. Черничко // Науковий вісник НЛТУ України. – Вип. 20.15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 О. А. Бородіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.