ВПЛИВ ЯКОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ НА ПОКАЗНИКИ СОЦІО-ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.29.2015.52256Ключові слова:
держава, управління відходами, регулювання, якість регулювання, індекс, стійкий розвиток, міжнародні стандартиАнотація
У роботі обґрунтовано, що якість регулювання є важливим чинником стійкого розвитку для будь-якої сфери. Зокрема, від стану управління відходами в країні залежать багато показників соціо-еколого-економічного розвитку. Обґрунтовано застосування експертного методу для оцінки рівня якості державного регулювання сфери управління відходами. За допомогою розрахункового методу експертні оцінки узагальнюються для отримання інтегрального індексу, на основі якого робиться висновок про рівень якості державного регулювання сфери управління відходами в країні. За допомогою інструментів кореляційно-регресійного аналізу досліджуються взаємозв’язки між індексом якості регулювання сфери управління відходами та показниками стійкого розвитку. У статті досліджується якість регулювання сфери управління відходами в Україні шляхом експертного оцінювання ступеня впровадження міжнародних стандартів, рекомендацій і правил та отримання на його базі узагальненого індексу в динаміці. За допомогою інструментів кореляційно-регресійного аналізу встановлюється наявність взаємозв’язку між якістю регулювання та показниками стійкого розвитку економіки, екології та соціальної сфери країни. Автором доведено, що якість регулювання сфери управління відходами дійсно має суттєвий вплив на ряд показників, що характеризують стан і розвиток економіки, соціальної сфери та екології України. Пропозиції щодо використання взаємозв’язку між індексом якості регулювання сфери відходів та рядом ключових параметрів стійкого розвитку України можуть бути використані державними органами, що здійснюють розробку стратегії управління відходами та її практичну реалізацію.Посилання
- Омельяненко Т. Л. Ключові положення Директиви 1999/31/ЄС про захоронення відходів та особливості її імплементації в Україні [Електронний ресурс] /Т. Л. Омельяненко. – Режим доступу: http://www.minregion.gov.ua/attachments/content-attachments/3768/9Omelyanenko.pdf.
- Про відходи: Закон України від 5 березня 1998 р. № 187/98-ВР, зі змінами та доп. [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg= 187%2F98-%E2%F0.
- Das U. S. Does Regulatory Governance Matter for Financial System Stability? An Empirical Analysis / Udaibir S. Das, Marc Quintyn, Kina Chenard / IMF Working Paper WP/04/89. – 2004.
- Міщенко В. С. Інституціональний розвиток сфери поводження з відходами в Україні: на шляху європейської інтеграції / В. С. Міщенко, Ю. М. Маковецька, Т. Л. Омельяненко. – К.: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України», 2013. – 192 с.
- Ньюбауэр А. Сближение с политикой ЕС по отходам: краткий путеводитель для стран-партнеров по Европейской политике добрососедства и России / А. Ньюбауэр, З. Тагара, М. Дзнеладзе // Институт Международной и Европейской Экологической Политики. – Берлин, 2008. – 32 с.
- Indicators from the World Development Indicators: Ukraine [Electronic resource] / The World Bank. – Access mode: http://data.worldbank.org/indicator.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 С. В. Кривенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.