Правове забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва у сучасному місті.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.32.2016.105266Ключові слова:
стратегічний розвиток міста, правове забезпечення розвитку міста, інноваційний потенціал, підприємництво, місцеве самоврядування, малий та середній бізнес, територіальна громада.Анотація
У статті, на основі аналізу останніх тенденцій економічного і соціального розвитку сучасних міст, а також, даних щодо питомої ваги надходжень від підприємництва у міських бюджетах, розглянуто теоретико-методологічні основи стратегічного управління сучасним містом, питання стратегічного планування та фінансового забезпечення обґрунтування організаційних стратегій в управлінні містом, місця підприємництва у інфраструктурі сучасних міст. Проведено аналіз світового досвіду побудови відносин муніципалітетів міст із суб’єктами різноманітних форм власності, що входять в міське господарство, та надано певні рекомендації для суб’єктів підприємництва в Україні в рамках загальноміських планових документів. Особлива увага приділена аналізу економіко-правових питань та інноваційно-інвестиційних аспектів розвитку міського підприємництва. Місто розглядається як соціально-економічна система, одним з основних механізмів наповнення бюджету є малий та середній бізнес. Зазначається необхідність результативного управління ресурсами територіальної громади, організації функціонування та взаємодії підприємництва та об’єктів міської інфраструктури, моделюванню системи управління сучасним містом. Обґрунтовано сукупність методів та інструментів реалізації напрямів стратегічного розвитку міста, які враховують правові та інноваціно-інвестиційні аспекти, взаємодію місто- утворюючих та забезпечуючих галузей, широке залучення підприємництва у комунальну галузь міста.Посилання
- Кощеев В.А. Управление городской собственностью: результаты и перспективы / В.. Кощеев, В.Н. Набатников // Городская собственность и управление. – 2003. – сентябрь-октябрь. – 292 с.
- Ткачук І. Проблеми організації та управління економікою регіону в умовах самоврядування // Економіка України. – 2005. - №3. – 320 с. 3.Набатникова А.В. Особенности управления собственностью в городах и регионах Европы. / А.В. Набатникова // Городская собственность. – 2001. - №1 (41). – 269 с.
- Уменьшатся ли очереди в детсады? // Голос Украины. – 2006. – 28.10.2006 (№202).
- Филиппова И.В. Влияние работы приватизированных предприятий г. Киева на экономику / И.В. Филиппова // Государственный информационный бюллетень о приватизации. – 2006. - №8. – 189 с.
- Кравченко В.І. Місцеві фінанси України: навч. Посібник / В.І. Кравченко. – К.: т-во «Знання», КОО, 1999. – 487 с.
- Кредитные союзы обслуживают промышленную зону [Электронный ресурс]. – Режим доступа: // http://ev.spb.ru
- Не заплатишь – не поедешь // Голос Украины. – 2006. – 19 июля (№131).
- Устименко В.А. О некоторых аспектах формирования и использования коммунальной собственности города / Актуальные проблемы стабилизации и развития экономики: сб.науч. тр. / НАН Украины. Институт экономико-правовых иссл; редколл: В.К. Мамутов (отв. секр) и др. / В.А. Устименко. – Донецк, 1999. – 421 с.
- Місцеве самоврядування: 10 років незалежності України. – 2-е видання, стереотип. – К.: Парламентське видавництво, 2002 – 431 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Оксана Анатоліївна Бородіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.