Оцінка впливу детермінант зовнішнього середовища на конкурентоспроможність металургійних підприємств.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.32.2016.105562Ключові слова:
детермінанти впливу, металургія, конкурентоспроможність, зовнішнє середовище, стратегічний розвиток.Анотація
Вітчизняне виробництво сьогодні характеризується далеко не повним використанням факторів управління, які забезпечують підвищення його конкурентоспроможності. В основі стратегічного управління лежить стратегія розвитку виробництва, розроблена на тривалу перспективу, яка дозволяє йому за більш короткий проміжок часу адаптуватись до реалій ринку, своєчасно реагувати на зміни як внутрішнього, так і зовнішнього середовища. Одним з таких підходів може бути розробка стратегії розвитку з урахуванням оцінки впливу детермінант зовнішнього середовища на конкурентоспроможність металургійних підприємств. Запропонована модель передбачає проведення оцінки впливу чинників зовнішнього середовища у три етапи. Перший етап - визначення детермінант, які безпосередньо впливатимуть на конкурентоспроможність підприємства. Його доцільно проводити по п’яти силам конкуренції, запропонованих М. Портером: конкуренти, субститути, покупці, галузеві конкуренти, постачальники. На другому етапі досліджуються зміни зовнішнього середовища та їх загрози. Від даного етапу в подальшому залежить розробка стратегії розвитку підприємства. Третій етап полягає в оцінці впливу потенційних майбутніх наслідків змін зовнішнього середовища на майбутні результати діяльності підприємства. Використовуючи дану модель підприємства зможуть протидіяти конкурентним силам і досягти успіху. Для ефективної реалізації стратегії необхідні: розробка цілеспрямованих стратегічних планів узгодження дій всіх підрозділів підприємства, злагоджена робота команди.Посилання
- Гончар В.В. Управління системою стратегічних змін в діяльності підприємств: проблеми формування, розвитку та використання: монографія / В.В. Гончар. – Маріуполь: ДВНЗ «ПДТУ», 2014. – 280 с.
- Grubel, Herbert G. and Peter J. Lloyd. 1975. Intra-Industry Trade: The Theory and Measurement of International Trade in Differentiated Products. London
- Поклонський Ф. Ю. Металургійні комплекси у процесах глобалізації / Ф. Ю. Поклонський, В. М. Ращупкіна // Економіка промисловості. – 2009. – № 4. – С. 31-39.
- Колосок В. М. Методологія розвитку стратегічного управління великих промислових підприємств: монографія / В. М. Колосок. - Маріуполь: ДВНЗ «ПДТУ», 2012. – 247 с.
- Портер Майкл Э. Конкуренция / Майкл Э. Портер; исправленное издание: пер. с англ. О.Л. Пелявского. А.П. Уриханяна, Е.Л. Усенко, И.А. Шишкиной. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2005. – 608 с.
- Ансофф И. Стратегическое управление / И. Ансофф: пер. с англ.; науч. ред. и авт. предисл. Л.И. Евенко. – М.: Экономика, 1989. – 519 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Вікторія Василівна Гончар, Ірина Юріївна Якименко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.