Управління Маріупольским морським торговельним портом на основі системи збалансованих показників.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.33.2017.134359Ключові слова:
система управління, система збалансованих показників, дерево цілей, стратегічна карта, Маріупольський торгівельний порт.Анотація
У статті розглядається методика формування системи управління на основі системи збалансованих показників і її застосування на ДП Маріупольський морський торговельний порт. Починаючи з вибору стратегії порту і його стратегічних цілей, було сформовано дерево цілей Маріупольського торгового порту з подальшим перенесенням цих цілей на стратегічну карту. Відповідно до методології системи збалансованих показників, всі цілі діляться на чотири взаємопов'язані проекцій діяльності: «Фінанси», «Клієнти», «Внутрішні бізнес-процеси», «Навчання і розвиток». Кожна з проекцій містить ряд показників, які і характеризують діяльність порту: коефіцієнт фінансової незалежності; коефіцієнт абсолютної ліквідності; коефіцієнт рентабельності власного капіталу, кількість постійних клієнтів; кількість нових клієнтів; відсоток клієнтів, які звернулися повторно, відсоток вантажно-розвантажувальних робіт, які здійснені в термін; кількість втраченого при навантаженні вантажу; фондовіддача; навчання співробітників та розвиток культури підприємства, як в індивідуальному плані, так і на рівні порту в цілому. Таким чином, система надає керівництву Маріупольського торгового порту зовсім інший сучасний інструмент управління, який дозволить оцінити критичні параметри не тільки поточного, але і майбутнього розвитку, дозволить поєднати стратегію порту з набором взаємопов'язаних ключових показників результативності, індивідуально розроблених для різних рівнів управління. У висновку статті визначається роль і вплив застосування методики системи збалансованих показників на підприємстві, оцінюються переваги, які надає дана система управління. У статті наведені необхідні заходи щодо впровадження системи в управлінський апарат Маріупольського торгового порту. Також були визначені основні можливості впровадження системи і позитивний ефект для підприємства.
Посилання
- 1.Каплан Р. Сбалансированная система показателей [пер. с англ.] / Роберт Каплан, Дейвид Нортон. – М.: ЗАО «Олимп-бизнес», 2003. – С. 210.
- 2.Вайкок М. А. Сбалансированная система показателей оценки эффективности деятельности промышленного предприятия / М. А. Вайкок. – К.: «Актуальные вопросы экономики». – № 7 – 2013 – С. 212.
- 3.Ковбатюк М. В., Обґрунтування системи показників рейтингової оцінки підприємств водного транспорту / М. В. Ковбатюк, І. І. Стрілок– Сумми: «Бізнесінформ». - № 9 – 2013.
- 4.Показники використання обладнання переробних підприємств та адаптація цих показників для одержання заданого обсягу продукції. [Електронний ресурс] - Навчальні матеріали онлайн – Режим доступу: http://pidruchniki.com/75476/agropromislovist/pokazniki_vikoristannya_obladnannya_pererobnih_
- 5.Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т. 1. / Редкол.: С. В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: «Академія», 2000. – С. 864.
- 6.Бондарева І. О. Управління бізнес-процесами вантажного порту на основі збалансованої системи показників / І. О. Бондарева. // Прикаспійський журнал. – 2012. – №4. – С. 10–15.
- 7.Гершун А. М. Разработка сбалансированной системы показателей. Практическое руководство с примерами / А. М. Гершун. – М.: ЗАО «Олимп – Бизнес», 2005. – С. 128.
- 8.Редченко К. И. Показательное несогласие: Balanced Scorecard и Tableau De Bord. [Электронный ресурс] / К. И. Редченко – Режим доступа: http: www. Management. com. ua
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Марина Василівна Макаренко, Валерія Сергіївна Боєва, Юлія Сергіївна Климова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.