ФУНКЦІОНУВАННЯ АВТОМАТИЧНИХ СТАБІЛІЗАТОРІВ У СИСТЕМІ ГЕШТАЛЬТІВ
Abstract
Мета. Розробка алгоритмів прийняття рішень в умовах невизначеності. Дослідити можливість застосування автоматичних стабілізаторів в системі гештальтів. Виділити загальні зв’язуючі елементи методик з подальшим їхнім синтезом в єдину систему.
Методика. Розглянуто проблеми управління підприємством в умовах невизначеності. Виділено властивості автоматичних стабілізаторів та їхнє подальше порівняння з системою гештальтів. Проаналізовано умови, за якими автоматичні стабілізатори можуть функціонувати із системою гештальтів. Запропоновано інтегральний індикатор, що є базовим елементом системи гештальтів та стабілізаторів. Наведено схему формування загального та цільових гештальтів (індикаторів) на основі принципу максимізації прибутку та функціонування виробничої функції підприємства. Ця схема відображає напрямки розрахунків та математичне приведення результатів дії автоматичних стабілізаторів. Також наведено логічний алгоритм функціонування автоматичних стабілізаторів у системі гештальтів.
Результати. У процесі дослідження виділено загальні зв’язуючі елементи автоматичних стабілізаторів та системи гештальтів. Головний інтегральний показник – умова максимізації прибутку. Вибудувано ієрархічну логічну схему функціонування синтезованих методик. Система гештальтів відповідає умовам застосування автоматичних стабілізаторів. Системи синхронізовані, не суперечать одна одній та мають спільну методологічну базу.
Наукова новизна. Обґрунтовано можливість застосування автоматичних стабілізаторів у системі гештальтів, що дозволяє зробити наступний крок у процесі створення практичної методики прийняття рішень суб’єктами господарювання в умовах невизначеності.
Практична значущість. Дія автоматичних стабілізаторів на основі системи гештальтів вирішує проблему часового лагу на виявлення проблеми, підбору необхідних рішень та їхню реалізацію. Це дозволяє зменшити втрати та збільшує гнучкість підприємства. Подальша розробка методики дозволить підприємцям без особливого досвіду приймати якісні рішення на основі точного прогнозованого результату.
Ключові слова: невизначеність, система гештальтів, автоматичні стабілізатори.
References
Шелухін П.Г. Удосконалення управління діяльністю підприємства в умовах невизначеності на основі розробки системи гештальтів (образів) / П.Г. Шелухін // Економіка та стратегія розвитку підприємств: монографія / За ред. В.К. Данилка. – Житомир: ЖДТУ, 2010. – С. 265-268.
Shelukhin, P.G. (2010), “Udoskonalennia upravlinnia diialnistyu pidpryiemstva v umovah nevy¬zna¬chenosti na osnovi rozrobky systemy geshtaltiv (obraziv)” [The improving enterprise management under condition of uncertainty through the development system of Gestalts (image)], Ekonomika ta stratehiya rozvitku pidpryiemstv, ZHDTU, Zhitomir, Ukraine.
Партин Г.О. Оцінка концепцій управління витратами суб’єктів господарювання / Г.О. Партин // Регіо-нальна економіка. – 2008. – № 2. – С. 44-50.
Partyn, G.O. (2008), “Ozinka konzepziy upravlinnia vitratamy subiektiv gospodaryvannia” [Estimation of the management concepts of the economic subjects], Regionalna ekonomika, no.2, pp. 44-50.
Лебедева Н.М. Путешествие в Гештальт: теория и практика / Н.М. Лебедева, Е.А. Иванова. – СПб.: Речь, 2005. – 555 с.
Lebedeva, N.M. and Ivanova, E.A. (2005), Pute¬shestvie v geshtalt: teoriya i praktika [Journey to the Gestalt: theory and practice], Rech, SPb., Russia.
Published
Issue
Section
License
1. Автор надає Журналу право на використання Твору наступними способами:
1.1. Використовувати Твір шляхом опублікування його в науковому журналі «Вісник Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (серія «Економічні науки») мовою, що погоджена Автором і Журналом.
1.2. Переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати Твір без порушення суті змісту.
1.3. Журнал має право довести Твір до загального відома, у т.ч. розміщення Твору повністю або частково в мережі Інтернет на веб-сторінці наукового журналу та інших інформаційних ресурсах.
2. Журнал має право встановлювати умови прийому і опублікування Твору в збірнику. Редколегії належить виняткове право відбору або відхилення матеріалів. Матеріальний носій рукопису поверненню не підлягає.
3. Автор заявляє, що:
- він є автором (співавтором) Твору;
- авторські права на даний Твір не передавались раніше та не будуть передані в майбутньому третім особам;
- даний Твір не був раніше опублікований та не буде опублікований в іншому виданні до публікування його Журналом;
- він не порушив права інтелектуальної власності інших осіб. Якщо у Творі наведені матеріали інших осіб, за виключенням випадків цитування в обсязі, виправданому науковим, інформаційним або критичним характером Твору, використання таких матеріалів здійснюється Автором з дотриманням норм законодавства;
- він отримав усі необхідні дозволи на використання результатів, фактів та інших перейнятих матеріалів, правовласником яких є не він.
4. Автор надає згоду на передачу Журналом його особистих даних:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- відомості про наукову кваліфікацію (науковий ступінь, вчене звання);
- відомості про місце роботи та посаду;
- контактні дані авторів.