Розрахункові моделі для системи моніторингу екобезпеки у місцях дорожньо–транспортних пригод «наїзд на тварин» на автодорогах Харківської області
Ключові слова:
ефективний розмір сітки, ефективна щільність клітинки, ДТП «наїзд на тварин»Анотація
Для моніторингу за дорожньо-транспортними пригодами, які мають вид «наїзд на тварин» (ДТП НТ) у програмі ГУГЛ ЗЕМЛЯ (GoogleEarth) створеній електронний контур екологічного коридору (екокоридору) для тварин, якій перетинає автодорогуT1702 між селищами Чернещина та Городнє Краснокутського району Харківської області. Для цього контуру підготовлені розрахункові (прогностичні) таблиці з 19 варіаціями моделей, у яких різні площі фрагментації і відповідно різні, при розрахунку, параметри фрагментації: ефективний розмір сітки, ефективна щільність клітинки, ступінь ландшафтного розподілу. Дослідження визначає роль параметрів фрагментації для системи моніторингу ДТП «наїзд на тварин».
Посилання
Закон України від 25.06.1991 р. «Про охорону навколишнього середовища». – К., 2008.
Rutledge D. Landscape indices as measures of the effects of fragmentation: can pattern reflect process? DOC Science Internal Series 98/ D. Rutledge. –Wellington:[б.в.], 2003. –27 p.
Jeager Jochen A.G. Landscape Division, Splitting Index, and Effective Mesh Size: New Measures of Landscape Fragmentation// Landscape Ecology. – 2000. - №15. –P. 151-130.
Landscape Fragmentation in Europe. [Електронний ресурс]// Joint EEA-FOE report (EEA Report no. 2/2011). – 2011.– 92 р. – Режим доступу до видання: http://www.eea.europa.eu/publications/landscape-fragmentation-in-europe (31.10.2014). – Назва з екрану.
Іmplementing landscape fragmentation as an indicator in the Swiss Monitoring System Of Sustainable Development (Monet)./ J.A. Jaeger [and other] // [б.в.]. –2008. – № Sep. 88(4). – P.737-751.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).