ІНСТИТУЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ЗАПОБІГАННЯ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЗА РЕЛІГІЙНОЮ ОЗНАКОЮ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2014.138289Ключові слова:
релігійна дискримінація, рівень релігійної свободи, антидискримінаційний закон, релігієзнавча експертиза, державні органи влади, громадські організації, запобігання і протидія дискримінації за релігійною ознакоюАнотація
У статті з’ясовано суть поняття "релігійна дискримінація", наведено приклади дискримінації за релігійною
ознакою в Україні, проаналізовано українське законодавство щодо запобігання дискримінації. Досліджено функції установ, органів, організацій, які займаються забезпеченням права людини на свободу світогляду і віросповідання в Україні, зокрема Міністерства культури України і Міністерства юстиції України. Запропоновано механізми удосконалення діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який на сьогодні має найбільше повноважень щодо запобігання і протидії дискримінації за різними ознаками, зокрема релігійною.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.