ПРОБЛЕМА ПОДОЛАННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ПОДІЛУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА РЕГІОНАЛЬНІЙ ТА ЕТНОМОВНІЙ ОСНОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2014.138320Ключові слова:
соціально-політичний поділ суспільства, розкол нації, національна консолідація, громадянське суспільство, національна ідентичністьАнотація
У статті розглянуто проблему подолання соціально-політичного поділу українського суспільства на регіональній та етномовній основах. Обґрунтовано, що соціополітичний поділ (за умови його ескалації) може спровокувати розкол нації, який має два аспекти – зовнішній (зумовлений геополітичними чинниками) та внутрішній (зумовлений історичними, культурними, релігійними, мовними та ін. чинниками). Визначено, що необхідними для об’єднання українського суспільства є консолідація політичної еліти, дійові політичні інститути та інститути громадянського суспільства, зміцнення загальнонаціональної ідентичності.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.