АКТУАЛІЗАЦІЯ ЕРГОНОМІКИ В КОНТЕКСТІ ДИЗАЙН-ДІЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2015.138395Ключові слова:
ергономіка, дизайн, людський чинник, оптимізація, діяльністьАнотація
Технічний прогрес, впровадження нових технологічних процесів, централізація і керування великими комплексами з визначанням засобів оптимальної взаємодії людини та середовища життєдіяльності визначили актуальність ергономіки, зокрема в контексті розвитку дизайн-діяльності. Одне з найважливіших завдань проектування знарядь праці та інших промислових виробів, предметного оточення людини полягає в оптимізації процесів використання їх людиною. Ергономіка розглядається як природно-наукова основа дизайну. Вона забезпечує дизайнерів, проектувальників, інженерно-технічних фахівців, архітекторів знаннями законів формування і зміцнення людської діяльності. Саме тому ергономічне забезпечення дизайн-проектування об’єктів предметного середовища є логічною і в багатьох випадках пріоритетною складовою формування предметного світу.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.