СУЧАСНІ МЕТОДИ МИСТЕЦТВОЗНАВЧОЇ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ВИРОБІВ З ПОРЦЕЛЯНИ ТА ФАЯНСУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2015.138403Ключові слова:
мистецтвознавча експертиза, порцеляна, фаянс, техніко-технологічні методи дослідженьАнотація
Публікація присвячена розгляду нових технологічних підходів до мистецтвознавчої експертизи класичної художньої порцеляни та фаянсу в умовах сучасного антикварного ринку. Викладено відомості про проведення досліджень зразків порцеляни та фаянсу із застосуванням сучасних технологічних обстежень як частини мистецтвознавчої експертизи на базі лабораторії науково-технічної експертизи "Артлаб" у м. Києві. Охарактеризовано основні критерії сучасної атрибуції, експертизи та ідентифікації української порцеляни та фаянсу. На основі відібраних зразків – фрагментів порцеляни та фаянсу з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва – проведено технологічні дослідження з метою створення бази даних лабораторії "Артлаб".##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.