НАРОДНИЙ ТАНОК ЯК СКЛАДОВА КАЛЕНДАРНО-СВЯТКОВОЇ ОБРЯДОВОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2015.138452Ключові слова:
ритуал, синкретична єдність, обрядовий танок, хороводи, щедрування, колядування, вертеп, магічно-ритуальні танкиАнотація
У статті висвітлено місце і роль органічної складової танцювального фольклору – обрядових таночків – у структурі новорічної календарно-святкової обрядовості. Звертається увага на те, що, виконуючи роль своєрідного капіляра світоглядного і духовного живлення національного організму, вони є невід’ємним елементом ритуально-магічних театралізованих дійств. Акцентується увага на синкретичній системній єдності магічно-ритуальних словесних формул, танцях і співах, притаманних святковій обрядовості українців.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.