ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ У КОНТЕКСТІ ІСТОРИЧНОГО РОЗВИТКУ ТЕХНОГЕННОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2015.138460Ключові слова:
техніка, технологія, технічна реальність, інформаційні технології, Hi-tech, техногенна цивілізація, культураАнотація
У статті розкрито особливості техніки, технологій і техногенної цивілізації з точки зору їхнього впливу на культуру, зокрема наведено основні характеристики техніки, вказано на провідний метатехнологічний спосіб її реалізації, наведено цінності та ознаки техногенної цивілізації, охарактеризовано інформаційні технології як компонент духовної культури людства. Розкрито сутність високих технологій, які впливають на соціокультурну сферу в процесі еволюційного розвитку, з’ясовано їхні специфічні характеристики. Техніка є найважливішим інструментом культури, хоч і намагається її підмінити, а придатність технологій для суспільства залежить від культури, яка встановлює їх межі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.