МУЗИЧНИЙ ПРОСТІР ТА ТВОРЧІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ В АСПЕКТІ СТИЛЬОВОГО ДІАЛОГУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138510Ключові слова:
музичний простір, поліфонія, полістилістика, музичний стиль, музична мова, мисленняАнотація
Мета дослідження полягає у визначенні ціннісно-смислового значення творчості українських композиторів як художньо-змістовної основи музичного мистецтва України. У статті виявлено панування поліфонічних законо-мірностей музичного мислення, які визначають витоки та специфіку музичної мови сучасних українських компози-торів, а також спрямованість її еволюції. Методологія дослідження полягає у використанні принципів системного і музично-історичного методів, а також методу музично-стильового аналізу. Така методологічна база дає можливість для розгляду широкого і неоднорідного в стильовому відношенні простору композиторської практики в сучасній Україні з позицій організуючої функції поліфонічного мислення. Наукова новизна дослідження полягає в систематизації поліфонічних закономірностей музичного мислення як стильової координати сучасної музичної творчості. Поліфонія в даному випадку розуміється як загальний принцип музичного мислення в цілому, який є конструктивною і художньої основою музичного мистецтва від своїх витоків. Висновки. У різних музичних стилях і жанрах української композиторської творчості сучасності (В. Сильвестров, М. Скорик, Ю. Іщенко, О. Козаренко, К. Цепколенко, Ю. Гомельська) представлені різні аспекти втілення поліфонічних закономірностей. Кожен з компо-зиторів знаходить нові виразні можливості поліфонії в умовах сучасного музичного мислення і індивідуальної ор-ганізації музичного простору. Композитори оцінюють поліфонію як базу художнього мислення, яка завжди актуальна для стильової еволюції музики – аж до «поліфонічного Ренесансу» ХХ століття.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.