НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНІ МОТИВИ У СИМВОЛІЦІ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138531Ключові слова:
нарукавна емблема, військова символіка, Збройні Сили України, національно-патріотичні мотивиАнотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з аналізом особливостей символіки сучасної емблематики Сухопут-них військ Збройних Сил України (основних сюжетних мотивів), які поки що не отримали в українській історіографії належного наукового підходу. Проблемним питанням стало те, що цей найбільш поширений вид військової симво-ліки у Сухопутних військах, на жаль, найменше науково досліджений на даний час. Методологія дослідження ос-нована на застосуванні як загальнонаукових (аналітичного і логічного) та загальноісторичних методів (хронологіч-ного, типологічного, історико-описового), так і спеціальних джерелознавчих методів (критичного, іконографічного) тощо. Наукова новизна роботи полягає у визначені, вперше в українській історіографії, спільних рис нарукавної емблематики сухопутних військ Збройних Сил України на основі аналізу широкої джерельної бази (тисяч конкрет-них емблем військових частин), створених протягом останніх 20 років. Виявилося, що поруч з використанням символів (емблем) військової спеціальності, місць дислокації частин, міфологічних, історичних та декоративних обра-зів, застосування у нарукавних емблемах з’єднань та військових частин українських національних та національно-патріотичних мотивів можна вважати чи не головною їх рисою. Висновки. Визначення спільних рис, притаманних українській військовій нарукавній емблематиці, яка розповсюдилася у Збройних Силах України з отриманням Укра-їною державної незалежності та з входженням з цього часу української армії у загальносвітовий тренд розвитку, піднімає наукове вивчення цих процесів на достойний рівень, який дає можливість повністю оцінити це нове для українських Збройних Сил явище.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.