СТЕРЕОЗОБРАЖЕННЯ У ДИЗАЙНІ ПРИКЛАДНОЇ ДРУКОВАНОЇ ГРАФІКИ МАЛИХ ФОРМ НА ТЕРЕНАХ СРСР: 70–90-і роки ХХ століття
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138541Ключові слова:
стереозображення, стереофотографія, стереофотограф, стереолистівка, стереоскопія, прикладна друкована графіка малих формАнотація
Мета роботи. Дослідження полягає у висвітленні генезису та еволюції способів створення тривимірного простору на двовимірній площині та впливу стереоефектів на дизайн прикладної друкованої графіки малих форм періоду 70-90-х років ХХ ст. на теренах СРСР. Внесок радянських науковців, художників та стереофотографів у розвиток і впровадження стереозображення в оформлення друкованої продукції на територіях СРСР ще не дослі- джувався. Методологія дослідження полягає у застосуванні аналізу, синтезу, фактологічного та історичного мето- дів дослідження для вивчення процесів створення та еволюції стереозображення як елементу дизайну друкованої продукції. Зазначений методологічний підхід дав змогу отримати систематизовану інформацію про поетапний роз- виток стереозображення у дизайні та виявити імена низки художників і стереофотографів, які стояли у витоків сте- реомистецтва періоду 70-90-х років ХХ ст. у межах тогочасного СРСР. Наукова новизна полягає у розширенні уявлення про генезис та еволюцію стереозображення та про його вплив на дизайн прикладної друкованої графіки малих форм. Введено до наукового обігу імена радянських художників і стереофотографів періоду 70-90-х років ХХ ст. Висновки. Репрезентовано можливості використання стереоскопії у дизайні прикладної друкованої графіки малих форм, що можуть сприяти різноманітності та унікальності дизайнерських проектів.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.