Культура і комунікація
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138559Ключові слова:
культура, мова, комунікація, символізм, універсальність, лексичний склад, семантика, прагматикаАнотація
Мета роботи – проаналізувати взаємозв’язок культури і комунікації, позаяк культурна орієнтація на мову та ідентичність вирішально впливає на формування особистості та її існування в навколишньому середовищі. У свою чергу, культуру можна вивчати як систему значень, що виникають під час комунікації, в якій мова як знакова система культури використовується як засіб передачі повідомлень. Методологія дослідження полягає у викорис- танні таких методів дослідження, як аналіз та узагальнення, зокрема для розкриття припущення про схожість мов на замкнуту систему; доведення, що мови є те, що ми могли б назвати першою наукою, яку людство вивчає в своєму житті. Протягом певного періоду часу носії мов через спілкування накопичують великий багаж знань, дізнаються про динаміку екосистем, в яких вони співіснують поряд із рослинами і тваринами. Наукова новизна полягає у розширенні уявлень про взаємозв’язок феноменів «культура» – «мова» – «комунікація» як форм свідомості, що відображають світогляд людини і є формами втілення матеріальної і духовної культури народу. Висновки. Мови завжди уособлюються через особистості, які «прив’язані» до певної місцевості, мови і територія існування яких пов'язані між собою. Носії мови також завжди залежать від культурного контексту.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.