Неоконсервативні засади культурної політики української держави на сучасному етапі
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138616Ключові слова:
неоконсерватизм, ідея правого реформізму, інновації, культурна спадщина та ідентичність, культурна політика УкраїниАнотація
Мета роботи – розкриття неоконсервативних засад культурної політики української держави на сучасному етапі. Методологія дослідження ґрунтується на структурно-філософському аналізі, ідейно-змістовному, аксіо- логічному та нормативно-ціннісному підходах, принципах об’єктивності та холізму. Наукова новизна полягає у тому, що на підставі неоконсерватизму як ідейно-політичної платформи, що постає центристською течією та спи- рається на ідеї національної єдності, національної відповідальності еліти, ідеї державної опіки та контролю на засадах "філософії правого реформізму", на принципи соціальної стабілізації, гарантування природного (еволю- ційного) розвитку, обґрунтовується підхід до побудови культурної політики України, яка повинна відштовхуватися від гармонійного синтезу консервативно-зберігаючої (захисної) та креативно-інноваційної складових. При цьому перша має бути пріоритетом і ядром, що вміщує можливості подальшого розвитку. Висновки. Обґрунтовується основний принцип неоконсервативної культурної політики української держави, на базі якого повинен відбуватися розвиток книговидання та кіновиробництва, міжнародне культурне співробітництво тощо, зокрема, що реформування культурної сфери включає в себе єдність традиційного ядра та інноваційної надбудови. Це, по-перше, пе- ретворює національну культурну спадщину на конкурентоспроможний фактор, а, по-друге, дає змогу зберегти культурну ідентичність українців як народу та нації-суб’єкта в глобалізованому світі.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.