Вікові технології у дозвіллєвій діяльності
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138630Ключові слова:
вік, вікові періоди, вікові технології у дозвіллі, види і форми дозвілляАнотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з пошуком нових підходів у організації дозвілля представників різ- них вікових категорій − дітей, підлітків, молоді, людей зрілого і похилого віку – шляхом розширення їх світогляду, активізації можливостей, запровадження нових технологій соціально-культурної діяльності і дозвілля на кожному з етапів життєвого циклу. Методологія дослідження полягає у комплексному застосуванні принципів (демокра- тизм, гуманізм, зв'язок з життям, системний і комплексний підхід, врахування вікових соціально-психологічних особ- ливостей) і методів (виховання, організація діяльності, стимулювання) дозвіллєвої діяльності в різновікових групах. Означений методологічний підхід дає змогу розкрити сутність особистості та психологічні закономірності її форму- вання на різних вікових етапах, проаналізувати активні методи соціально-психологічного навчання з метою розви- тку, самовдосконалення і самореалізації особистості. Наукова новизна полягає в розширення уявлень про вікові межі кожного етапу життя, інтереси і можливості людей різного віку, руйнування стереотипів щодо дозвіллєвих вподобань і можливостей людей у період зрілості і старості, розмаїття вікових технологій дозвілля: спортивно- оздоровчі, культурно-орієнтовані технології створення і розвитку культурних цінностей, екологічні, технології соціально-культурних інститутів відпочинку і розваг, організаційні, соціально-захисні. Аналіз психологічних особливостей розвитку людей різних вікових груп, організації дозвілля з ними, виявлення сфери їх дозвіллєвих вподобань дає можливість глибше усвідомити важливість використання прийомів, методів, форм і видів дозвіллєвої діяльності відповідно до вікових особливостей розвитку і функціонування людини. Висновки. Застосування вікових технологій у дозвіллєвій діяльності сприяє психосоціальному розвитку і рекреації особистості, гармонізації міжособистісних і ділових стосунків у соціальних групах, формуванню і розвитку культури дозвілля людей на різних етапах життєдіяльності.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.