АНАЛІЗ РЕКРЕАЦІЙНОГО ПРОДУКТУ ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ "ОЛЕКСАНДРІЯ" ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ПЕРСПЕКТИВНОЇ МОДЕЛІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ РЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138631Ключові слова:
туристсько-рекреаційний потенціал, проектування ландшафтних парків, дендрологічний парк "Олександрія", ресурсиАнотація
Метою статті є оцінка сучасного стану та можливостей інтенсифікації використання рекреаційного потенціалу дендрологічного парку "Олександрія" для підготовки та реалізації перспективної моделі територіальної організації туристсько-рекреаційної сфери регіону. Методологія дослідження полягає в комплексному аналізі наявного потенціалу туристсько-рекреаційних ресурсів дендрологічного парку "Олександрія" з використанням основ сучасного проектування ландшафтних парків. Наукова новизна. Автор відзначає, що необхідною умовою розвитку рекреації в дендрологічних парках є визначення власного рекреаційного продукту та інноваційні підходи до використання наявного туристичного потенціалу. На прикладі лісопаркових територій, що входять до складу дендрологічного парку "Олександрія" пропонується концепція створення та розвитку туристсько-рекреаційного ландшафтного парку "Олександрія XXI століття", в якому особлива увага буде приділятися не лише сукупності природних і рукотворних об’єктів, а також умовам, можливостям і засобам, придатним для формування туристсь- кого продукту та здійснення відповідних турів, екскурсій, програм. Висновки. Оцінюючи фактори, що стимулюють розвиток туризму, можна дійти висновку, що наявність на території певних унікальних або цікавих об'єктів визна- чає перспективи туристичної індустрії в тому чи іншому регіоні, а туристсько-рекреаційні ландшафтні парки можуть виконувати функції із задоволення потреби в рекреації не лише місцевого населення, а й туристів. Ключові##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.