ДИРИГЕНТ БОРИС АФАНАСЬЄВ: ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ПЕРІОД ТВОРЧОСТІ (1984-1992 рр.)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138641Ключові слова:
головний диригент, театр, філармонія, квартет, оркестр, опера, хор, партитураАнотація
Мета дослідження - розкрити особливості диригентсько-виконавського мистецтва Б.Афанасьєва у син- тезі його професійних театрально-музичних взаємодій: диригент, оркестр, солісти, хор, публіка. Проаналізовано розробки професійних критеріїв художності диригентсько-виконавського мистецтва. Методологія статті має ком- плексний характер і спирається на такі дослідницькі принципи, як театрально-музичний історизм, системність, художньо-естетичний аналіз, що дає змогу висвітлити масштаби диригентської особистості Б.Афанасьєва. Наукова новизна. Вперше в історії українського музичного театрознавства зроблена спроба розглянути диригентсько- виконавський феномен Б.Афанасьєва, зокрема під час роботи на посаді головного диригента Дніпропетровського театру опери та балету. Висновки. Розроблено концепцію, пов'язану з обґрунтуванням художньо-соціального ста- тусу головного диригента Дніпропетровського театру опери та балету Б.Афанасьєва. Диригентська домінанта, як така, що підпорядковує собі все творче завдання, – дійовий принцип диригентсько-виконавського мистецтва Б.Афанасьєва, на якому вибудовувалася вся система критеріїв художньої якості оперного спектаклю.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.