СПЕЦИФІКА РИТМІКИ ТА ТЕХНІКИ ВИКОНАННЯ БАЛЬНОЇ САМБИ ЯК СИНТЕЗОВАНОЇ ФОРМИ ТАНЦЮ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138645Ключові слова:
бальні танці, самба, синтезована форма, синкопований ритм, пружинистий рух, ботофога, корта-джакаАнотація
Мета дослідження – аналіз ритміки та техніки виконання бальної самби як синтезованої форми, яка входить до латиноамериканської програми сучасного бального танцю. Методологія дослідження полягає у застосу- ванні аналітичного та функціонального методів, мистецтвознавчого підходу, методу реконструкції щодо техніко- тактичних особливостей самби. Наукова новизна. Доведено, що на підставі засвоєння та відтворення музично- ритмічних та технічних особливостей самби продовжується розвиток художньо-естетичної складової хореографічної культури учнів та формується поглиблений підхід до образного змісту танцю. Висновки. Особливість ритму самби – у синкопованому характері, що пульсує, який "генерують" стегна танцівників, пружинисті рухи котрих мають окрему назву "Samba Bounce". Техніко-тактична специфіка самби розкривається на прикладі основних позицій у парі (закрита, тіньова, променада, контрпроменада) та ключових фігур рухів (основний хід, варіант основного ходу, поступальний хід, віск, соло-поворот партнерки, самба-хід вперед, боковий самба-хід, самба-хід на місці, бото- фога, корта-джака тощо).##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.