ДО ПИТАННЯ ЕВОЛЮЦІЇ ВАЛЬСУ ЯК РІЗНОВИДУ БАЛЬНОГО ТАНЦЮ: ІСТОРИКО-МИСТЕЦТВОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138648Ключові слова:
вальс, лендлер, вольт, віденський вальс, вальс-бостонАнотація
Мета дослідження – здійснити аналіз вальсу як різновиду бального танцю з позиції історико- мистецтвознавчої ретроспекції, а також реконструкцію культурно-історичних витоків вальсу в зв’язку з ґенезою його техніко-тактичних і жанрових особливостей. Методологія дослідження базується на методах аналізу та синтезу, історичної та теоретичної реконструкції, контент-аналізу. Також автор керується принципами об’єктивності та історизму. Наукова новизна роботи полягає у розкритті культурно-історичних витоків та жанрово-видової еволюції вальсу як важливої складової європейської програми бального танцю. Висновки. У статті наголошується на народно-побутових витоках вальсу та плюралізмі його проявів залежно від епохи та національних факторів. Підкреслюється взаємозумовлюючий вплив музики та танцю у вальсі. На підставі запропонованого аналізу доведено, що вальс, як і сам танець, постає синтетичним (складається з елементів лендлера, фуріанта, куявяка) і багатоко- мпонентним (віденський, вальс-бостон, вальс-менует, вальс-гапон) видом хореографічного мистецтва, яке не одне століття залишається джерелом натхнення для балетмейстерів і композиторів.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.