КУЛЬТУРНА АНТРОПОЛОГІЯ ТА МЕТОДИКА УСНОЇ ІСТОРІЇ У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО ТЕАТРОЗНАВСТВА (на прикладі артикуляції одеського міського міфу в творчій діяльності Одеського театру музичної комедії ім. М. Водяного)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138655Ключові слова:
усна історія, культурна антропологія, театрознавство' "одеський міф", вистава, артефактАнотація
Мета роботи. У статі розглядається проблема впровадження стратегії культурної антропології та методики усної історії у сучасне театрознавство. Автор намагається показати, наскільки адекватним може бути вищезазначений інструментарій у контексті дослідження творчої діяльності Одеського театру музичної комедії ім. М.Водяного та її коре- ляції з одеським міським міфом і міською ідентичністю ("одеськістю"). Методологічною базою дослідження є антропо- логічні розробки відомих дослідників М.Коул, К.Фокс, Т.Річардсон, а також основні концепції провідних англо- американських фахівців у сфері усної історії (праці П.Томпсона, Л.Шопес, Дж. Моєр і І. Реті). Наукова новизна. Впер- ше використовуються зазначені вище стратегії та методи в контексті подібного матеріалу. Підкреслюється їх значи- мість та незамінність у детальному відтворенні повнокровної картини минулого – історії розвитку і становлення Театру музичної комедії на тлі загальної історії радянської та сучасної Одеси, відкритті нових фактів з біографії артистів, реко- нструюванні вистав, що пішли з афіші театру, тощо. Висновки. Автор приходить до визнання ефективності запропоно- ваних стратегій та методів, а також до розуміння перспективності досліджень у межах проблематики.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.