РЕЛІГІЙНЕ ПАЛОМНИЦТВО ДО КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ: МЕМУАРНІ ДЖЕРЕЛА І ПЕРІОДИКА ХІХ СТ.
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138681Ключові слова:
релігійне паломництво, релігійно-екскурсійний туризм, мемуари, Києво-Печерська лавраАнотація
Мета дослідження – вивчення феномена релігійного паломництва в Києво-Печерську лавру в ХІХ – на початку ХХ століття, а також витоків екскурсійної діяльності цього періоду в монастирі. Методологія дослідження полягає у застосуванні методів аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, а також у використанні історичного та культурологічного підходів. Це дало змогу на основі мемуарної літератури розкрити особливості формування феномена релігійного туризму на прикладі діяльності Києво-Печерської лаври означеного періоду та виявити основні тенденції у формуванні екскурсійно-туристичної діяльності в цьому напрямі. Наукова новизна полягає в розширенні та узагальненні знань про розвиток релігійного туризму в Україні кінця ХІХ ст. шляхом дослідження мемуар- них джерел і періодики, в яких висвітлено основні напрями релігійного паломництва, що в подальшому може за- стосовуватися для формування сучасних путівників із релігійного туризму. Висновки. В результаті дослідження встановлено, що релігійне паломництво має давню культурну традицію. Численні приклади релігійного паломни- цтва до святинь наведені в джерелах і літературній періодиці ХІХ – початку ХХ ст. Це слугує яскравим підтвер- дженням необхідного на той час духовного просвітництва шляхом здійснення прощі до Києво-Печерської лаври та інших монастирів і храмів. Досліджені архівні пам’ятки становлять основу для формування сучасних путівників із релігійно-екскурсійного туризму.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.