Новаторське застосування правої (демпферної) педалі в сучасній фортепіанній музиці
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138685Ключові слова:
права (демпферна) педаль фортепіано, педалізація, розширене фортепіано, сучасна фортепіанна музикаАнотація
Мета роботи. У статті досліджуються і визначаються основні шляхи новацій у використанні правої педалі фортепіано сучасними композиторами. Методологія дослідження базується на методах елементарно-теоретичного і структурно-генетичного аналізу та синтезу. Використовуються елементи стильового і виконавського аналізу. Компаративний метод дослідження даєзмогу провести аналогії між новаціями у використанні педалі сучасними композиторами і авторами кінця ХVIII – початку XIX століть. Наукова новизна полягає в описі, класифікації та естетико-стильовому обгрунтуванні спосо- бів новаторського застосування правої педалі в сучасній фортепіанній музиці, зокрема в творах украї- нських композиторів. Висновки. Основними шляхами новаторського застосування правої педалі є її тривале безперервне натиснення, що походить від зорі розвитку фортепіано як інструмента, її використання як невід’ємного допоміжного елемента різних технік розширеного фортепіано, використання і вписування в фактуру різноманітних шумів, що видаються внаслідок дії педального механізму і вва- жалися раніше естетично неприйнятними. У творах авторів, розглянутих в даній статті, права педаль є потужним оригінальним і новаторським засобом виразності і фактуротворення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.