ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА ЕСТРАДИ УКРАЇНИ: 60-70-ті роки ХХ століття
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138695Ключові слова:
естрадне мистецтво, вокальна естрада, рок, твіст, театр пісні, ВІААнотація
Мета дослідження. Розглянуто соціокультурні умови, що вплинули на формування, зміни та трансфор- мацію художніх стилів, напрямів, мистецьких форм вокальної естради 60-70-х років ХХ століття. Методологія дослідження базується на історико-культурному, соціокультурному, хронологічному, ретроспективному методах, а також методах систематизації та аналізу, що дало змогу розглянути соціокультурні умови формування вокальної естради 60-70-х років ХХ ст. в Україні. Наукова новизна. Вперше проаналізовано становлення вокальної естради як мистецького явища, а не як складової масової культури. Висновки. У 60-70-х роках ХХ століття відбулося жанрове та стильове оновлення естрадного мистецтва України. Завдяки "розгерметизації" радянського суспільства у період "відлиги" і зниженню ідеологічного тиску в естраді посилюються західні впливи, що призвело до проникнення та асиміляцію у радянській та українській естраді західних музичних стилів, серед яких твіст, рок-н-рол, біг-біт, ф’южн, диско. Цей період відзначено стильовим плюралізмом музичних течій, які включали фольклорну хвилю, рок-музику (ВІА), "театр пісні", музику бардів тощо. 60–70-ті рр. ХХ століття є золотим віком української вокальної естради, ознаменовані органічним поєднанням західних впливів із національними традиціями.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.