Унікальний життєвий шлях і творча діяльність українського режисера документальних фільмів О.М. Шопіна
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2017.138768Ключові слова:
Олексій Шопін, Олександр Довженко, кінематограф, режисерська лабораторія на Київcькій кінофабриці, творча діяльність.Анотація
Мета роботи. Дослідити та проаналізувати життєвий і творчий шлях українського режисера документальних фільмів Олексія Михайловича Шопіна. Методологія дослідження полягає в застосування методів персонології, теорії особистості та історико-біографічного методу. Зазначені методологічні підходи дозволяють зібрати та дослідити невідомі та маловідомі факти із життя і творчої діяльності кінорежисера О. Шопіна. Наукова новизна роботи зумовлена потребую вивчення маловідомих сторінок історії українського кінематографа та його діячів, які з тих чи інших причин залишилися поза увагою вітчизняних мистецтвознавців. Висновки. Підсумовуючи вищевикладене, можна зазначити, що поставлені наукові завдання виконані: досліджено життєвий і творчий шлях українського режисера документального фільму О.М. Шопіна; згадано про його навчання в режисерській лабораторії Олександра Петровича Довженка на Київській кінофабриці; проаналізовано причини залишення режисерської лабораторії О.П. Довженка на Київській кінофабриці; описано ситуацію із довоєнними і післявоєнним життям О.М. Шопіна та поверненням до кінематографу; реконструйовано його творчу діяльність в українському кінематографі
в якості режисера документальних фільмів на Київській кіностудії документальних фільмів "Укркінохроніка".
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.