Чоловічий гурт "Козацькі забави" в контексті культурних індустрій сучасності
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2017.138820Ключові слова:
культурні індустрії, музичний бенд, чоловічий гурт, "Козацькі забави".Анотація
Мета роботи. Дослідження пов'язане з вивченням сучасних форм культурних індустрій, а саме з чоловічим гуртом "Козацькі забави". Розглядається діяльність даного гурту в контексті культуротворчих процесів. Аналізується поняття "бенд" в музично-історичному процесі. Методологія роботи полягає у використанні компаративного, історико-
логічного методів, гіпотетико-дедуктивному метод, що дозволяє припустити розгляд даного ансамблю як явища в культурі. Зазначений методологічний підхід сприяє аналізу та становленню феномену вокального ансамблю в культурному просторі творчих індустрій, вичзначити його місце та роль в системі існуючих мистецьких форм. Наукова новизна полягає в позиціонуванні чоловічого гурту як певної культурної індустрії, що має в собі вагомий соціально-психологічний, виховний потенціал. Вперше творчість та діяльність чоловічого бенда "Козацькі забави" отримує висвітлення в науковій
роботі як втілення традицій та сучасності. Окремо автори статті наголошують на втіленні архетипічних засад в концепції даного колективу. Проаналізовано специфіку состава, репертуара та діяльності бенда як певного збереження національної традиції та культури. Висновки. Осмислення сучасних музичних бендів як ультурних творчих індустрій формує складний процес виробництва духовної культури нації, засновний на домінучій системі цінностних орієнтацій української традиції та їх перевтілення в сучасному контексті епохи.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.