Специфіка естрадно-джазового виконавства в стилі соул
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2017.138849Ключові слова:
соул, естрада, джаз, виконавство.Анотація
Мета роботи. У сучасному естрадно-джазовому виконавстві соул представлений як змішаний стиль, який сформувався під впливом традицій афро-американського фольклору, і пізніше синтезував жанрово–стильові особливості джазового мистецтва з новаторськими пошуками в області сучасної популярної музики. Глобаліза-
ційні тенденції, що пронизують сучасний художній простір України, проблематизують опанування на рівнях виконавської практики та наукової рефлексії специфіки та особливостей модифікування спрямувань масової музичної культури, зокрема соулу. Дисонанс між інтенсивністю виявлення його рис у виконавській стилістиці естрадно-
джазових співаків і рівнем музикознавчого дослідження детермінує мету статті – висвітлення особливостей інтерпретування стилістичної палітри соулу у естрадно-джазовому виконавстві. Методологія дослідження має основою принципи компаративізму та музикознавчого аналізу. Наукова новизна роботи зумовлена аналізом сучасної практики естрадного-джазового виконавства і формуванням уявлення щодо шляхів входження стилістики соул в простір вокального мистецтва. Виявлені особливості виконавства в стилі соул на рівні звуковидобування, динаміки, артикуляції та драматургії. Висновки. Синтезувавши у собі різні інтонаційні та ритмічні джерела, різні знаки культурної пам'яті, соул у множинності інтерпретацій увійшов у культурний простір, ставши поштовхом для формування різнобарвних спрямувань поп-культури та зберігаючи показові риси на всіх рівнях виконавства як у цілісності, так і в часткових виявленнях. Висвітлення специфіки проявів ознак соул у виконавській практиці 2 пол. XX ст. – поч. XXI ст. та формування уявлення щодо особливостей його онтології та взаємодії з іншими напрямами сучасної музики складає подальші перспективи досліджень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.