РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСТФОЛЬКЛОРУ В ІНТЕРНЕТ-ПРОСТОРІ: ДО ТИПОЛОГІЇ ЖАНРІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138969Ключові слова:
постфольколор, жанри постфольклору, креолізований текст, меми, демотиватори, фотожаби, карикатури, комікси, гіфартАнотація
Метою роботи є дослідження жанрів постфольклору, репрезентованих комунікативними практиками в мережі інтернет. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналітичного, культурологічного та семантичного методів для дослідження жанрового різноманіття постфольклору, опосередкованого мережею інтернет. Наукова новизна роботи полягає в класифікації жанрів постфольклору, представленого в інтернет-просторі, на основі виявлення семіотичних особливостей знакових систем текстів. Висновки. В результаті дослідження встановлено, що основними характеристиками жанрів постфолькору, опосередкованих інтернет-комунікативними практиками, є нелінійність, гіпертекстуальність та мультикомпонентність. Окрім вербальних жанрів, відомих у традиційному фольклорі, особливого розвитку набули інші жанри, з переважаю візуальною складовою, які утворюють семіотично ускладнені креолізовані тексти. Твори постфольклору, які формуються внаслідок комунікатив- них процесів спілкування та обміну інформацією, мають переважно розважально-ігрову спрямованість (меми, демотиватори, фотожаби, карикатури, комікси, гіф-арт) та відображають актуальні події і явища суспільного жит- тя, що представляють інтерес і зацікавленість для користувачів мережі.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.