Музика в сучасних балетах
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2018.153049Ключові слова:
класичний балет, сучасний балет, авторська балетна музика, інтерпретація лібретоАнотація
Мета – виявити різні вектори у використанні музики в сучасних балетах. Методологія роботи. Метод типологізації; порівняльно-історичний аналіз; герменевтичний аналіз при трактуванні музики відомих балетів; метод узагальнення для концептуалізації і розширення нових змістів музики створеної не для балетів. Наукова новизна роботи полягає у виявленні домінуючих векторів у сучасній балетній музиці в виставах останніх десятиліть. Висновки. На основі аналізу деяких сучасних балетів можна зробити висновок, що за останні десятиліття з'являється авторська музика для балетів. Однак її відсоток дуже малий. Часто хореографи-постановники використовують відому класичну музику, інтерпретуючи лібрето. Серед балетних вистав останніх років в постановці балетів використовується симфонічна і камерно-інструментальна музика.
Посилання
Погребняк М. Неокласицизм у хореографічних театрах Л. М’ясіна, Б. Ніжинської, Ф. Лопухова як схо-динка до неокласичного стилю у театрі Дж. Баланчина // Вісник Львівського університету. Серія мист-во. 2015. Вип. 16. Ч. 2 С. 147 – 155.
Щелкунчик: фильм балет. URL: http://xn--e1aaowadjh.org/forum/ viewtopic.php?t=186592 (дата обращения: 17.06.17).
Pogrebnyak M. (2015). Neoclasicism at the choreographic theaters of L. M’yasina, B. Nizhinskyi, F. Lopukhov and Yak Shodinka to neoclassical style in the theater of J. Balanchine // News of Lviv University. Seria myst. 2015. Vip. 16. Part 2. Pp.147- 155 [in Ukrainian].
The Nutcracker: film ballet. URL: http://xn--e1aaowadjh.org/forum/ viewtopic.php? T = 186592 (access date: 17.06.17) [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.