Маніпулятивні інформаційні операції: детермінанти впливу на масове несвідоме та культурні цін-ності суспільства
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2018.159697Ключові слова:
маніпулювання, комунікативні процеси, комунікативні кризи, несвідоме суспільства, культурні цінності.Анотація
Метою статті є розкриття механізму впливу на масову свідомість та несвідомість суспільства маніпуля-тивних технологій, які реалізуються у сучасному геополітичному просторі для зміни культурних цінностей в Україні. Методологічною основою дослідження є методи соціальної інформаціології, зокрема соціального та комуніка-тивного психоаналізу, за допомогою яких розкрито роль, можливості та технологію проникнення маніпулятивного впливу на несвідомість суспільства через масову свідомість населення. Наукова новизна полягає в розширенні теоретичних уявлень щодо механізмів управління суспільством через застосування впливу на його масову несвідомість з метою необхідних певному суб’єкту маніпулятивного управління дії, спрямованих на зміни культурних цінностей. Висновки. Обґрунтовано необхідність застосування наступальних інформаційних операцій як ефекти-вного механізму реалізації державної інформаційної політики в умовах ведення гібридної війни шляхом спряму-вання маніпулятивного впливу на масову свідомість/несвідомість супротивника, який, дезорганізуючи державне управління, загрожуючи національній безпеці країни, зазіхаючи на її територіальну цілісність та незалежність, намагається змінити історичні культурні цінності українського суспільства.
Посилання
Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року "Про Доктрину ін-формаційної безпеки України" : Указ Президента України від 25 лют. 2017 р. № 47/2017. – Режим доступу:http://www.president.gov.ua/documents/472017-21374.
Куйбіда В.С. Муніципальне управління: аспект інформатизації / В.С. Куйбіда. – К.: Знання, 2004. – 357 с.
Карпенко О.В. Механізми формування та реалізації сервісно-орієнтованої державної політики в Укра-
їні : дис... д-ра наук з держ. упр.: спеціальність 25.00.02 "Механізми державного управління" / Карпенко Олександр Валентинович; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – К., 2016. – 466 с.
Карпенко О.В. Управлінські послуги в Україні: механізми надання органами влади: монографія /
О.В.Карпенко. – К.: АМУ, 2014. – 408 с.
Попов В. Д. Тайны информационной политики (социокоммуникативный психоанализ информацион-ных процессов): монография / В. Д.Попов. – М.: РАГС, 2007. – 300 с.
Decree of the President of Ukraine "On Decision of the National Security and Defense Council of Ukraine dated December 29, 2016, "On the Information Security Doctrine of Ukraine" of 25th of February 2017 № 47/2017. Retrieved from: available at: http://www.president.gov.ua/documents/472017-21374 [in Ukrainian].
Kuibida, V.S. (2004). Municipal management: aspect of informatization. Kyiv: Znannya [in Ukrainian].
Karpenko, O.V. (2016) Mechanisms of service-oriented public policy making in Ukraine. Doctor’s thesis.Kyiv: NADU [in Ukrainian].
Karpenko, O.V. (2014). Governance services in Ukraine: mechanisms of provision by public authorities.Kyiv: AMU [in Ukrainian].
Popov, V.D. (2007). Secrets of information policy (sociocommunication psychoanalysis of information processes). Moscow: RAPS [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.